Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kırşehir Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi'nde AK Parti tarafından düzenlenen ‘Şehir Buluşmaları' programına katıldı. Burada konuşan Koca, "Pandemi dönemini sağlık çalışanlarımız olmak üzere 85 milyon vatandaşımızla bir ve beraber olarak başarıyla neticelendirdik. Özellikle pandemide herkesin katılımını sağlamak; son derece önemliydi. Bunu gerçekleştiren nadir ülkelerden biri olduk. O dönemin şeffaf ve samimi bir yaklaşım tarzıyla herkesi kucaklayarak götürmeye gayret ettik" diye konuştu.
'11 İLİMİZDE GEREKENİ YAPMA GAYRETİNDE OLDUK'
6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin de konuşan Koca, "Burada da özellikle sağlık boyutu ile çalışanlarımızın olağanüstü gayretleri ile üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdik. Devletimiz, 11 ilimizde gerekeni yapma gayret ve çabası içinde oldu. Orada da halen yoğun bir şekilde çalışmalar devam ediyor. Hem enkaz kaldırma hem ağır hasarlı olan binaların yıkımı hem su sorununu çözmek gibi hem de yeni binaların yapımı dahil, başta Hatay olmak üzere bütün illerde de devam ediyor. Bunu da toplumumuz, gerçekten fedakar bir yaklaşımla gönlünü ortaya koyarak, ilk günlerden itibaren nasıl bir çaba içinde olduğuna hepimiz şahidiz" dedi.
'İKTİDAR, EKONOMİK SORUNLARI ÇÖZECEKTİR'
Birlik ve beraberlik ruhuyla ilk günden itibaren sorunların üstesinden geldiklerini ifade eden Koca, "STK'larımız ve vatandaşlarımızın gönlünün, ruhunun orada oluğunu hissetmiştik. Dolayısıyla sorunlarımızı bir ve beraber olduğumuz müddetçe çok kolay çözebileceğimizi görüyoruz. Önümüzdeki süreçte de ülkenin bulunduğu ve şu anda birtakım ekonomik ve benzeri sorunlar yaşadığımızı hepimiz biliyoruz. Bununla ilgili de olağanüstü gayret ve çabanın sergilendiğinden emin olalım. Bütün bu sorunların üstesinden gelen iktidar, ekonomik sorunları da önümüzde süreçte çözer ve çözecektir. O nedenle burada esas üzerinde durmaya çalıştığım, bizim bir şekilde bir ve beraberlik ruhu içerisinde sorunlarımızın üstesinden gelme gayret ve çabası içinde olmamızdır" diye konuştu.
'TÜRKİYE YÜZYILI' ÖZGÜRLÜK SİYASETİNİN ADIDIR
​Cumhurbaşaknı Erdoğan’ın yeni yüzyılı 'Türkiye Yüzyılı' olarak tanımladığını belirten Bakan Koca, “'Türkiye Yüzyılı', Cumhuriyet'in ikinci yüzyılının adı. 'Türkiye yüzyılı', Cumhurbaşkanımızın da tanımladığı şekliyle, kimlik siyaseti yerine birlik siyasetinin, kutuplaştırma siyaseti yerine bütünleştirme siyasetinin, inkar siyaseti yerine kucaklama siyasetinin, nefret siyasi yerine sevgi siyasetinin, tahakküm siyaseti yerine özgürlük siyasetinin adıdır. Fanatizmin önüne insan ve insani değerlerin ve hakkı teslim etmenin öne geçtiği yüzyılın adı, 'Türkiye Yüzyılı'dır. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde, 'Türkiye Yüzyılı' ile aslında dünya sahnesine, 'Dünyanın sorunlarına çözüm getirmede ben de varım' dediğimiz yüzyılın adı 'Türkiye Yüzyılı'dır. Dışa karşı 85 milyonun omuz omuza verdiği bir yüzyılın adıdır" diye konuştu.
Koca, buradaki programının ardından Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören hastaları ziyaret etti. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Merkez Bankası politika faizini 500 baz  puan artırarak yüzde 30'a çıkardı Merkez Bankası politika faizini 500 baz puan artırarak yüzde 30'a çıkardı