Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Görevlisi olarak çalışan ressam Ayşe Dündar önümüzdeki günlerde Ankara’da ilk karma ve kişisel sergisini açacak.

1970 yılında Kırşehir`de doğan ressam Ayşe Dündar, ilk, orta ve liseyi memleketi Kırşehir’de bitirdi. Dündar üniversiteyi Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Bölümünden mezun oldu. Master programını Ankara Gazi Üniversitesi Resim bölümünde Yüksek lisansını tamamladı.

Kırşehir'de fidan dikimi olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi Kırşehir'de fidan dikimi olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edildi

Sanat ve Dil eğitimi için İngiltere Leeds  şehrine giden Dündar, 2015 yılında Mısır’da Uluslararası Resim Oskarı’na davet edildi. Burada tüm dünyadan davet edilen sanatçılarla birlikte açık hava ve kapalı atölyelerde resim çalışmalarına başladı.

FOX Mısır kanalı Dündar’ın çalışmalarıyla ve yaptığı röportaj canlı yayın ekibiyle iki gün boyunca yayınladı. Çalışmaları devamlı çekime alındı, canlı röportajlar yapıldı, resimleri ve sanat yaşamı ilgilerini çekti.

29 Kasım’da yapılan sergilendirmede de Ostraka Uluslararası jürisi tarafından resimleri ve kendisi ödüle layık görülen Ayşe Dündar, Master Craftsmen (ustaların ustası) ödülüne layık görüldü. Bu ödülün ardından 2017 yılında Art Camp KOSOVA Workshop, exhibitiona davet edildi. Burada yine tüm dünyadan davet edilen sanatçılarla birlikte açık hava ve kapalı atölyelerde resim çalışmalarına katılan Türk ressam farklı teknikler ile (cam, kağıt, taş, boncuk, metal, altın varak gibi materyalleri karıştırarak tuval üzerine yağlı boya ve akrilik) Orta Asya Türklerinden Selçuklular ve Osmanlı’yı yani tüm geleneksel Türk el sanatlarını yeni modern bir anlayışla, resimlerine yansıtan sanatçı, Avangart bir sanat anlayışı ile tablolarını yapıyor.

Selanik, Üsküp, Pristine, Suhareka, Prizren, Budva, Ulcinj, Dubrovnik, Mostar, Saraybosna, Tiran, Ohrid, Kavala gibi Balkan şehirlerinde de tüm dünya ressamlarıyla katıldığı karma sergilerle dikkatleri üzerine çekti.

Halen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışan ressam Ayşe Dündar önümüzdeki günlerde Ankara’da ilk karma ve kişisel sergisine katılarak Kırşehir’i temsil edecek. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)