Kırşehir Belediyesi’nin düzenlediği

 

Resim, Şiir ve Kompozisyon

yarışmasının sonuçları belli oldu

Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Kırşehir Belediyesi tarafından Kırşehir geneli ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde katılıma açık Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışması sonuçları belli oldu. 1 Nisan 2023 tarihinde başlayan ve Ulusal katılıma açık olan Resim Yarışmasına eser gönderimleri ise 20 Ekim 2023 tarihine sona erecek.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Kırşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Resim Yarışması’nda dereceye giren 3 kişiye 15.000TL; Mansiyon alan 3 katılımcıya ise 5.000 TL ödül verilecek.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Kırşehir Belediyesi tarafından Kırşehir geneli ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde katılıma açık Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışması sonuçları belli olurken; Ulusal katılıma açık Resim Yarışması için son başvuru tarihi ise 20 Ekim 2023.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Kırşehir Belediyesi tarafından ulusal katılıma açık Resim Yarışması başvuruları devam ediyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na müzik alanında dâhil ilk tek şehir olan tarih ve kültür şehri Kırşehir’in Ahilik, Âşıklık ve Abdallık gibi kadim gelenekleri ile ülkemizin en zengin kültür ve sanat şehirlerinden biri olduğunu dile getirerek, Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Kırşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve para ödüllü olan Resim Yarışması’na katılımın 20 Ekim’de sona ereceğini duyurdu.

Başkan Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Kırşehir Belediyesi tarafından hazırlanan yarışmanın amacıyla ilgili olarak; “Cumhuriyetimizin 100. yılı anısına Kırşehir Belediyesi ulusal katılıma açık bir resim yarışması düzenlemeyi ve bu alanın sanatçılarına destek vermeyi amaçladık. Bilindiği üzere Kırşehir, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na müzik alanında dâhil edilmiş ilk ve tek şehirdir. İlimiz, Ahilik, Âşıklık ve Abdallık gibi kadim gelenekleri ile ülkemizin en zengin kültür ve sanat şehirlerinden biridir. Kırşehir Belediyesi, müzik alanında ulusal ve uluslararası ölçekte birçok taahhüdünü yerine getirmiş olup, sanatın diğer disiplinlerine de destek olarak etkinliklerine devam etmekte ve kenti, sanatın her alanında çağın gereksinimlerine cevap verebilen bir marka değerine kavuşturmayı amaçlamaktadır. Sonuçları belli olan, Kırşehir Geneli yarışmaya katılan ve dereceye giren tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Bu bağlamda herkesi Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Kırşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve başvuruları 20 Ekim 2023’te sona erecek olan Ulusal katılıma açık yarışmaya katılmaya davet ediyorum.” dedi.

Kırşehir Geneli Resim Yarışmasında dereceye girenler:

İLKOKUL:

1. Zeynep Avşar (Şehit Ö. Halisdemir İ.O.)

2. Hifa Erdoğan (Bil Koleji)

3. Mete Çağan Kanık (Cumhuriyet İ.O.)

Mansiyon: Ahmet Yekta Yıldırım (30 Ağustos Zafer İ.O.)

ORTAOKUL:

1. Hira Tavus (Sırrı Kardeş Ortaokulu)

2. Yağmur Eryılmaz (Cumhuriyet Ortaokulu)

3. Asaver Zyarah (Aşıkpaşa İmam Hatip Ortaokulu)

LİSE:

1. İpek Vuslat Deveci (Kırşehir Koleji)

2. Enes Çelebi (Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesi)

3. Sıla Nur Dağıstan (Şehit Ramazan Karaca Anadolu Lisesi)

Mansiyon: Melek Atabey (Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi)

Kırşehir Geneli Şiir Yarışmasında dereceye giren isimler:

ORTAOKUL:

1. Ertuğrul Eymen Onatça (Cumhuriyet Ortaokulu)

2. Kayra Deniz Şahin (Sırrı Kardeş Ortaokulu)

Necdet Özbay'dan Kırşehir Basın Konseyi'ne ziyaret Necdet Özbay'dan Kırşehir Basın Konseyi'ne ziyaret

3. Ceren Telli (Cumhuriyet Ortaokulu)

Mansiyon: Gökçe Nur balcı (Sırrı Kardeş Ortaokulu)

LİSE:

1. Beyza Gürler (Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi)

2. Sudenaz Tuna (Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi)

3. Nazlı Sıla Yanık (Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi)

Mansiyon: Sinem Songül Saral (Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi)

Kırşehir Geneli Kompozisyon Yarışmasında dereceye giren isimler:

ORTAOKUL:

1. Ayşe Tuğçe Gündüz (Cumhuriyet Ortaokulu)

2. Hüsnü Kerem Kuzu (Sırrı Kardeş Ortaokulu)

3. Ahmet Yiğit Kılıç (Cumhuriyet Ortaokulu)

LİSE:

1. Sinem Songül Saral (Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi)

2. Dilara dağlı (Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi). (HABER MERKEZİ)