Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kayseri Üniversitesinde organize edilen Gençlik ve Aile Çalıştayına katıldı.

4 Kasım 2022 tarihinde Kayseri Üniversitesi 15 Temmuz Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen çalıştay, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Valiliği, Talas Belediyesi, Erciyes Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi ve Cihannüma Dayanışma Derneği Kayseri İl Temsilciliği ortaklığında gerçekleştirildi.

Öğretmen çocuklarına kontenjan sınırı olmadan nakil imkanı Öğretmen çocuklarına kontenjan sınırı olmadan nakil imkanı

Açılış konuşmalarıyla başlayan çalıştay, moderatörlüğünü Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’nın yaptığı panelle devam etti.

Panelde; Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın “Değişen Dünya’da Gençlik”, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse’nin “Modernite ve Aile”, Prof. Dr. Orhan Koçak’ın “Teknoloji Bağımlılığı ve Gençlik”, ve Dr. Şöhret Karaduman’ın “Aile, Ahlak ve Değerlerin İfsadı” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler.

Gençlik ve Aile Çalıştayına katılan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, çalıştay hakkında bilgiler vererek, çalıştayda alanında uzman katılımcıların “Bağımlılık”, “Dini ve Manevi Değerler”, “Sosyal Politikalar”, “İstihdam-Kariyer”, “Evlilik, Aile İçi İletişim”, “Kuşak Çatışması”, “Gençlik ve Cinsiyet Sorunları” gibi temalar üzerine görüş bildirdiklerini kaydetti.

Bu tür etkinliklerin günümüzde oldukça önemli olduğunu belirten Rektör Karakaya, Türk aile yapısının korunmasının önemine değinerek günümüzde şehirleşme, teknoloji, sanayileşme gibi faktörlerin Türk aile yapısında farklılaşmalara yol açtığını anlattı.

Gençlik ve Aile Çalıştayının çok önemli bir hizmeti yerine getirdiğini de söyleyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, bu tür etkinliklerin artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

Panelin sonunda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a bir hediye verdi. (HABER MERKEZİ)