Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil 30 Kasım 2023 tarihinde Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaretlerde Rektör Karahocagil’e üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güneş ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin İlter’de eşlik etti. Rektör Karahocagil, ilk ziyaretini Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak’a yaptı.

Ziyarette Rektör Karahocagil, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin akademik çalışmaları, EFQM ve kalite süreçleri ile üniversitemizin diğer faaliyetleri hakkında Prof. Dr. Ümit Kocabıçak’a bilgiler verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden YÖKAK Başkanı Kocabıçak, EFQM Modeli Üstün Performansta Yetkinlik Değerlendirmesinde 5 yıldız ile ödüllendirilen üniversitemizi bu başarısından dolayı tebrik etti.

Rektör Karahocagil Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak’a yaptığı ziyaretin ardından Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu’nu makamında ziyaret etti.

İki üniversitenin ortak yürüteceği çalışmalar konusunda fikir alışverişinin yapıldığı görüşmede kalite ve EFQM süreci, pilot projeler, akademik çalışmalar ile sosyal ve kültürel faaliyetler hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Köseoğlu,  EFQM Modeli Üstün Performansta Yetkinlik Değerlendirmesinde 5 yıldız ile ödüllendirilen ve kalite çalışmalarıyla adından söz ettiren üniversitemizi başarılarından dolayı tebrik etti.

Rektör Karahocagil, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ndeki temaslarının ardından Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ı makamında ziyaret etti.

Kırşehir’de araç sayısı 81 bine yaklaştı Kırşehir’de araç sayısı 81 bine yaklaştı

Kalite çalışmalarında öncü bir üniversite olduklarını belirten Rektör Karahocagil, Rektör Ünüvar ile pilot projeler, EFQM ve kalite süreçleri ile eğitim, araştırma ve geliştirme faaliyetleri hakkında görüş alışverişinde bulundu.

EFQM Modeli Üstün Performansta Yetkinlik Değerlendirmesinde 5 yıldız ile ödüllendirilen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin tebrik eden Rektör Ünüvar, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Karşılıklı iyi dilek temennilerinin ardından ziyaret sona erdi.(HABER MERKEZİ)

Editör: Ayhan Ceylan