Kırşehir’deki 40 üreticiye  49 milyonluk KKYDP desteği Kırşehir’deki 40 üreticiye 49 milyonluk KKYDP desteği

 

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Öztürk’ü ziyaret etti.

10 Mayıs 2024 tarihinde Öztürk’ün makamında gerçekleşen ziyarette Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi akademik ve bilimsel çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Uzay çağının yaşandığı dünyamızda artık üniversitelerin bilimsel faaliyetlerin merkezi olması ile birlikte teknolojik çalışmaların da içerisinde yer alan kurumlardan biri olduğunu vurgulayan KırşehirAhi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, bu anlamda ülkemizde uzay ve havacılık sanayisinin gelişmesinin oldukça önemli olduğunu kaydetti. Son dönemlerde Türkiye Savunma Sanayisinin Havacılık alanındaki üstün başarılarının göz doldurduğunu kaydeden Rektör Karahocagil, ülkemizin tüm alanlarda başarı göstermesi için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini dile getirdi.

Türkiye’nin havacılık ve uzay sanayisi hakkında Rektör Karahocagil’e bilgiler veren TUSAŞ Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Fahrettin Öztürk, ülkemizin savunma ve uzay sanayisindeki yerinin gittikçe güçlendiğini vurguladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti de dile getiren Öztürk, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil’e teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)