Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Kaman’da bir dizi ziyaret  gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyaretlerde Kaman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Levent Urtekin ile Kaman Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Halil Günek, Rektör Karahocagil’e eşlik etti.
    Ziyaretler kapsamında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil ilk olarak Kaman Kaymakamı Nurullah Kaya’yı makamında ziyaret etti. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin Ar-Ge çalışmaları, projeleri ve faaliyetleri hakkında bilgiler veren Rektör Karahocagil, Üniversitenin ilimizde çok sayıda önemli proje ve çalışmalara ev sahipliği yaptığını kaydetti. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi çalışmalarının ve Kaman’a kattığı faydaların farkında olduklarını söyleyen Kaman Kaymakamı Nurullah kaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile ikili iş birliklerini sürdüreceklerini belirterek ziyaretlerinden dolayı Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil ve beraberindekilere teşekkür etti.
  Kaymakamlık ziyaretinin ardından Rektör Karahocagil, Kaman Kaymakamı Nurullah Kaya ve beraberindekiler, Kaman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ile Kaman Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından düzenlenen Filistin’e Destek Yürüyüşüne katıldılar. Yürüyüş sonunda Kaman Kaymakamı Nurullah Kaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil’e hediye verdi.
Ziyaretlerin devamında Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Kaman Belediye Başkanı Emre Demirci’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Kaman Belediye Başkanlığına seçilen Emre Demirci’ye hayırlı olsun dileklerinde bulunan Rektör Karahocagil, Demirci’ye yeni görevinde başarılar diledi. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile ikili iş birliklerini artırarak devam ettireceklerini belirten Başkan Emre Demirci, ziyaretlerinden dolayı  Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil ve beraberindekilere teşekkür etti.

   Belediye Başkanını ziyaretinden sonra Rektör Karahocagil, Kaman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunu ziyaret ederek akademik ve idari personel ile bir araya geldi.

Kazakistanlı doktora öğrenciler KAEÜ’de ilk defa staj yaptı Kazakistanlı doktora öğrenciler KAEÜ’de ilk defa staj yaptı

Kaynak: (KAEÜ BÜLTEN)