Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil 23 Kasım 2023 tarihinde Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir ve Düzce Valisi Selçuk Aslan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette pilot projeler kapsamında geleneksel ve tamamlayıcı tıp (GETAT) ile kalite ve EFQM çalışmaları hakkında iki üniversite arasında görüş alışverişi yapıldı.

Rektör Karahocagil, görüşme sonrasında Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir’e Ahilik Sempozyumu kitapları ve Kaman Cevizi hediye etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektör Sözbir, EFQM Modeli Üstün Performansta Yetkinlik Değerlendirmesinde 5 yıldız ile ödüllendirilen Ahi Evran üniversitesini bu başarısından dolayı tebrik etti.    

Üniversitedeki temaslardan sonra iki Rektör Düzce Valisi Selçuk Aslan’ı ziyaret etti.  Burada AEÜ'de gerçekleştirilen çalışmalar konusunda bilgiler alan Vali Selçuk Aslan, kendisinin de Kırşehirli olduğunu ifade ederek Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin çalışmalarını yakından takip ettiğini ifade etti ve bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileyerek Rektör Karahocagil’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

         Rektör Karahocagil Düzce’de gerçekleştirdiği temaslardan sonra Bartın’a geçerek burada Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u makamında ziyaret etti.

Ziyarette iki üniversite arasında yapılacak ortak projeler ve Ar-Ge çalışmaları konusunda verimli bir görüşme gerçekleştirildi. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek bundan sonraki çalışmalarında Rektör Karahocagil’e başarılar diledi.

Karşılıklı iyi niyet temennileri ve hediye takdiminden sonra Rektör Karahocagil Bartın’dan ayrıldı. Bartın ziyaretinden sonra Karabük’e geçen Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Karışık’ı ziyaret etti.

Rektör Karahocagil, 1 Ağustos 2023 tarihi itibari ile Karabük Üniversitesi Rektörlüğüne atanan ve aslen Kırşehirli olan Prof. Dr. Fatih Karışık’a hayırlı olsun diyerek yeni görevinde başarılar diledi.

İki üniversitenin çalışmaları konusunda fikir alışverişi yapıldığı görüşmede her iki Rektörde karşılık iyi niyet temennileri ile hediye takdiminde bulundular. Görüşmeye Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Elif Çepni, Prof. Dr. İsmail Rakıp Karaş ve Genel Sekreter Lütfü Köm katıldı.

Rektör Prof. Dr. Fatih Karışık ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek bundan sonraki çalışmalarında Rektör Karahocagil’e başarılar diledi.

Rektör Karahocagil, yoğun ziyaret trafiğinin ardından bir açıklama yaptı, bu tür birlikteliklerin üniversitelerin bilgi paylaşımı ve gelişimleri konusunda önemli olduğunu vurgulayarak bundan sonra da bu tür temasları daha çok gerçekleştireceklerini ifade etti.

“Hemşehrilerimin sorunlarına çare olmak için bu yola çıktım” “Hemşehrilerimin sorunlarına çare olmak için bu yola çıktım”

Rektör Karahocagil, ziyaretler esnasında misafirperverlikleri için Düzce Valisi Sayın Selçuk Aslan’a, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir’e, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’a, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Karışık’a teşekkür etti.

EFQM Modeli Üstün Performansta Yetkinlik Değerlendirmesinde 5 yıldız ile ödüllendirilen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin önemli bir başarı elde ettiğini söyleyen Rektör Karahocagil, ziyaretler esnasında tüm rektörlerin bu konuda üniversitemizi tebrik ettiğini ve bundan sonraki çalışmalarımızda başarılar dilediklerini ifade etti.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin kalitede öncü olduğunu söyleyen Rektör Karahocagil, bu başarıda tüm üniversite çalışanlarının katkısının olduğunu vurgulayarak, EFQM sürecine destek olan herkese teşekkürlerini sunduğunu ifade etti. (HABER MERKEZİ)