Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil Hitit Üniversitesi Bilim ve Teknoloji festivaline katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere 8 Mart 2024 tarihinde Çorum’a gitti.

8–9 Mart tarihlerinde gerçekleşen festival, Hitit Üniversitesi, Çorum ve bölge illerinin Ar-Ge ve Ür-Ge ekosisteminin tanıtımına aracılık yapmayı amaçlanan ve bu bağlamda hem sanayi ve kamu kuruluşlarının hem de akademisyenler ile lise, lisans ve lisansüstü öğrencilerinin projelerini sunması üzerine gerçekleştirildi.

Bilim ve Teknoloji Festivalinin açılış programına katılan ve daha sonra festival alanında incelemelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil; “Bu tür festivaller kurumların ve bilim insanlarının yaptıkları çalışmaları göstermeleri adına bir fırsat ve bölgesel kalkınmaya önemli bir ivme kazandırdı. Deneyim paylaşımı anlamında da bu tür etkinlikler bizler için çok değerli bu organizasyonun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Çorum Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk festival amacı ile Çorum’a gelen bölge üniversite rektörlerini makamında ağırladı. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil’in de katıldığı toplantıda üniversitelerin gelişim süreçleri, ihtisaslaşma alanları ve bilimsel çalışmaları üzerine istişarelerde bulunuldu.

Aynı zamanda Rektör Karahocagil festival amacı ile Çorum’da bulunan diğer bölge rektörleri ile birlikte Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’yı makamında ziyaret etti.

Kırşehir’de Okullar arası 7.  sınıf bilgi yarışması düzenlendi Kırşehir’de Okullar arası 7. sınıf bilgi yarışması düzenlendi

Rektör Karahocagil, Çorum’daki ziyaretleri kapsamında Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ı ve Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek’i makamında ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Karşılıklı fikir alış verişi şeklinde gerçekleşen ziyaretlerde Rektör Karahocagil, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi tarafından gerçekleşen kalite, ihtisaslaşma, bölgesel kalkınma ve ar-ge çalışmaları konusunda bilgiler verdi.

Çok verimli bir Çorum ziyareti gerçekleştirdiklerini belirten Karahocagil bu tür ziyaretlerin deneyim paylaşımı anlamında çok değerli olduğunu belirterek katkı sağlayan herkese teşekkürlerini iletti. (HABER MERKEZİ)