On bir ayın sultanı Ramazan ayına girmemizle birlikte vatandaşlar soluğu market ve pazarda aldı. Almasına aldı ama cebindeki para sepetini doldurmaya yetmedi. Sebzeden, bakliyata kadar gelen her zam vatandaşın sofrasından çaldı.

Ehliyet zammından etkilenmemek için son gün 10 Nisan! Ehliyet zammından etkilenmemek için son gün 10 Nisan!

         Marketlerde et, süt, yoğurt, peynir, zeytin, tavuk, yumurtagibi ana gıda maddelerinin Ramazan ayıyla birlikte arttığını gören vatandaşlar, bu artışların denetimlerin eksikliğinden kaynaklandığını belirten Kırşehir’deki yetkilileri denetimlerini arttırmalarını istediler.

         Gazetemiz "Kırşehir Çiğdem" muhabirleri Kırşehir Pazar Yerini gezerek fiyat araştırmasında bulundu ve pazarcı esnafıyla görüştü.

PAZARIN ZİRVESİ 100 LİRADAN BİBER OLDU!

         Pazar alışverişlerinin vazgeçilmezi salataların olmazsa olmazı biber bu hafta 80-100 lira arasında satılırken, domates 30, salatalık 25, patlıcan 40, kabak 20, patates 25 liradan satışa çıktı.

         Kırşehir'de bir pazarcı esnafı fiyatların yükselmesini akaryakıta gelen yüksek zamlara ve üretimin olmamasına bağladı. Pazar yerinde tezgahı bulunan Pazarcı esnafı Hasan Ezentaş, yaptığı açıklamada, "Bildiğiniz üzere Antalya seralarını 2 hafta arayla iki kere sel vurdu. Ülke genelinde ihtiyaç olan sebze ve meyveyi seralar karşılayamaması da fiyatların yükselmesine sebep oluyor.Bunun yanı sıra işçi parası, akaryakıt parası aldı başını gitti. Eskiden elemanın günlüğüne 200-300 lira verirken şimdi 1000 lira veriyoruz. Ramazan dolayısıyla ekstra bir yoğunluğumuz vardı. Fiyatlar ne kadar yükselirse yükselsin vatandaş almak zorunda taneyle bile olsa alıyor. Tüm Kırşehirli vatandaşlarımızın Ramazan ayını kutluyorum. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun." (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)