Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci Lig Kırmızı grupta mücadele eden temsilcimiz Kırşehirspor’un rakipleri arasında yer alan ve 19 Nisan Çarşamba günü Kırşehir’e gelecek Vanspor’da sıcak saatler yaşanıyor. Rakip takımda üç futbolcu kadro dışı bırakılırken, teknik direktör Ümit Bozkurt görevinden istifa etti.

Bu iki sürpriz gelişmenin yanı sıra geri kalan diğer oyuncular, kadro dışı bırakılan üç meslektaşına sahip çıkan deklarasyon yayınladı.

Mucurgücü U18’e harika başladı: 5-2 Mucurgücü U18’e harika başladı: 5-2

Ortak yapılan açıklamada kırmızı-siyahlı futbolcular, “Takımın havasını bozmama adına şu zamana kadar sessiz kaldık. Verilen sözlerin tutulmaması, yönetimle aramızdaki güven köprülerinin yıkılmış olması bizi bu noktalara getirdi. Biz bugüne kadar Vanspor arması adına elimizden geleni birlik, beraberlik içinde yaptık. Yapmaya devam edeceğiz. Haklarımızı savunan ve kadro dışı bırakılan her arkadaşımızın arkasındayız. Hem onlar tekrar aramıza katılana, hem de verilen sözler yerine getirilene kadar ne yazık ki antrenmana çıkmama kararımızın arkasında olacağız. Ne biz ne başka şahıslar bu camiadan üstün değildir. Asıl var olan her zaman Vanspor’dur.” ifadelerine yer verdi.

Puan cetvelinde 43 puanla 4’üncü sıradaki Vanspor ile 25 puanla 12’nci sıradaki Kırşehirspor, 19 Nisan ÇarşambaAhi Stadyumunda 33’üncü hafta maçında karşı karşıya gelecek. Bu iki takımın sezonun ilk yarısında oynanan maçını Vanspor 1-0 kazanmıştı.(HABER: SALİH HANÇER)