Hafta sonu Ankara’da çok önemli ve bizim için zor bir maç vardı. Ankaraspor play-off şansını güçlendirmek, biz ise tehlikeli bölgeden çıkmak için sahadaydık.

Gerçekten zor bir maçtı. Çünkü Ankaraspor sahasında hiç yenilmiyordu. Hele ikinci yarının başında kırmızı kartla 10 kişi kalınca eyvah dedik. Ama 10 kişi 1-0 öne geçip sürpriz yaptık. Sonra 2-1 geriye düşünce umutların azaldığını düşünürken, maçı 2-2’ye getirdik ve maç öyle bitti.

Şimdi bize bir değil, üç puan daha gerekiyor ama böyle bir deplasmanda hem de 45 dakika bir kişi eksik oynayıp bir puan da olsa almak kolay iş değildi. Bu koşullarda bir puan çok önemli bence.

Bir başka sevindirici konu Eser Koçak’ı kadroda görmek oldu. Kendi çocuklarımızı kadro görmek beni çok mutlu ediyor.

Bir süredir kadrolarda yoktu. Umarım bu devamlı olur ve daha çok çocuğumuzu görmek nasip oldu.

Ben her zamanki düşüncelerimi koruyor ve Nazilli maçının hafife alınmaması gerektiğini düşünüyorum. Sahalarında Serikspor’a yenildiler. Ama bu demek değil ki, bu maç çantada keklik. Örneklerini daha önce yaşadık. Bu ligte herkes herkesi yer yende yenebiliyor. Dileğimiz sonucun iyi olması ve taraftarların bu maçta 90 dakika takımı desteklemeleri.

***

         Hentbolcu kızlarımız her zamanki gibi bizleri mutlu ettiler. Sahamızdaki maçta güçleri rakipleri Düzce Kaynaşlıspor’u 36-31’lik skorla devirdiler. Yine Bölgesel Amatör Lig (BAL)’te ilimizi temsil eden Gençliksporumuzda istikrarını hiç bozmuyor!

         Sahamızda oynadığımız maçı yine 2-1 kaybettiler. Teknik ekiple yollar ayrılmış. Mustafa ve Murat hocalara emekleri için teşekkürler.

         Bu karar takımda bir heyecan yatırır mı dedik, ama olmadı. Canları sağ olsun.

BÜYÜKLERİMİZ SAĞOLSUN!

         Yine bayram ikramiyelerine yüzde 50 zam geldi! Hadi gözünüz aydın olsun emekliler. Bayram harçlıkları 3 bin TL.

         Daha ne istiyorsunuz, hiç vermeseler ne yapabileceksiniz ki!

         Benim anlamadığım emekliye 3 bin TL de, vekillere niye çok çok fazla! Yoksa onların şekeri, kurbanı, çok mu daha pahalı!

         Şayet öyle ise analarının ak sütü gibi helal olsun!

         Sahi onların bayram harçlığına kaç lira zam geldi? Gözüm yok yemin ederim. Benimkisi sadece merak. Hak etmiyorlar diyemem, zira çok çok çalışıyorlar!

         Emekliler kimseye suç bulmayın! Oturup dizinizi dövün! Neşet Ertaş’ın dediği gibi “kendim ettim, kendim bul!” diyerek oturup ağlayın!

ÜZÜNTÜMÜZ ÇOK BÜYÜK

         Erzincan İliç’te çok trajik bir kaza yaşandı.  Toprak kayması sonucu 9 vatandaşımız kayıp. Onları kurtarma çalışmaları sürüyormuş!

         Neyi kurtaracaksınız arkadaş? Zavallı insanlar tonlarca toprağın altında can verdiler. Kaza göz göre göre geliyorum dedi. Olacağı belliydi ama kimse önlem almayı düşünmedi neden? Çünkü şirketler siyanürle altın arayıp çok para kazanacaklar.

         Önlem alıp masrafa neden girsinler? Kârdan zarar mı etsinler?

         Vatandaşlar yok olmuş kimin umurunda?

            Ortakların büyüğü Kanadalı şirket. Kendi ülkesinde yapamadığını, yapmadığını senin ülkende elini kolunu sallayarak yapıyor! Suç onda değil ki! Bu olanağı onlara sağlayanlarda.

         Dedim ya kendi ülkesinde yapamaz, çünkü izin vermezler.

Ülkeyi yönetenler biraz vicdanınız varsa elinizi vicdanınıza koyun ve bunun sorumlularını en ağır şekilde cezalandırın.

Yetti artık!

Bir facia da Mudanya açıklarında bir geminin batması ile yaşandı. Altı insanımız da orada yok oldu. Yetkililerin, uzmanların anlattığına göre o geminin sefere çıkması bile cinayetmiş! Hem hava koşulları, hem de geminin yaşı açısından…

***

Seçimlerle ilgili tehditler devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan en son Ordu’da “oy varsa, gaz var, oy yoksa gaz da yok” dedi.

Sanki 22 yıldır gaza, petrole boğulduk ya!

Onun söylemlerine katılan milletvekilleri de var.

Gaz olsa ne, olmasa ne mazot aldı başını gidiyor! 45 TL’ye dayandı ve biz hala kuzu kuzu arabalarımıza binmeye devam ediyoruz! Demek ki dokunmuyor. Zengin insanlarız vesselam!

Daha bu bir kalem. Bütün ürünler almış başını gidiyor. Bir dere otu 20 TL olmuş. Bu nedir yahu? Eti, sütü, yağı vs. hiç saymıyorum.

Bugünlerimiz daha iyi günlerimiz. Hele bir seçim bitsin de siz o zaman görün gününüzü!..