Kırşehir’in yetiştirdiği değerli bilim adamlarından, Kırşehir aşığı, hayırseverhemşehrimiz Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü’yü geçen yıl 12 Şubat’ta kaybetmiştik.

94 yaşında aramızdan ayrılanhemşehrimiz Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü, Kırşehir’de rahmetli babasının adına Ziya Kılıçözlü İlköğretim Okulu, rahmetli annesinin adına Boğazevci’nde Hayriye Kılıçözlü Lisesi, rahmetli eşinin adına Dr. Meral Kılıçözlü Anaokulu, kendi adına Kırşehir’de Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi, torunu adına Defne Kılıçözlü Anaokulu ve daha sayamayacağımız pek çok eğitim kurumuna yaptığı maddi yardımlarla biliniyordu.

“TİYATRO HAYATIN YANSIMASIDIR” “TİYATRO HAYATIN YANSIMASIDIR”

Yine Kırşehir’de adını taşıyan Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi’ne laboratuvarların kurulmasını da sağlayan İlhan Kılıçözlü, Aşık Paşa’nın “Garipname” ve Ahmed-i Gülşehri'nin Kuşların Dili anlamına gelen “Mantıku’tTayr” isimli eserini bugünkü Türkçe'ye çevrilmesini sağlamıştı.

“Kırşehir Çiğdem” Gazetesi olarak aramızdan ayrılalı 1 yıl olan Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü’ye bir kez dahaAllah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz. (HABER: BEYHAN BALLI)