Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde “Medeniyet Alimlerle Sanatkarların İşidir” temasıyla düzenlenecek olan Prof. Dr. Erol Güngör Sempozyumu 28 Şubat Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı ve Ahi Televizyonu ortaklığında gerçekleştirilecek olan sempozyum KAEÜ Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezi Neşet Ertaş Salonu’nda Saat: 10.00’da başlayacak.

Mustafa Özdemir hayatını kaybetti Mustafa Özdemir hayatını kaybetti

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil ile Anadolu Eğitim Kültür ve bilim Vakfı Yönetim Kurulu BaşkanıAvukat Hayrullah Başer’in ortak imzasıyla yapılan davet programına göre, iki oturumdan oluşan sempozyumsaat 10.00’da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak. Sinevizyon Gösterisinin ardından açılış konuşmalarına geçilecek. Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Yönetim Kurulu BaşkanıAvukat Hayrullah Başer ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil’in konuşmalarının ardından sempozyumun birinci oturumu başlayacak.

Erol Güngör’ün Medeniyet Anlayışı”nın ele alınacağı sempozyumun moderatörlüğünü Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ndenDoç. Dr. Maksut Yiğitbaş yapacak. Konuşmacılar ise TOBB Öğretim Üyesi, TEPAV DirektörüProf. Dr. Hilmi Demir “İslam’ın Bugünkü Meseleleri Bağlamında Din Meselemiz”,  Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Özcan Güngör “Ne Nefret Ne Hayranlık, Milli Kültürle Değişim”, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nden Dr. Öğretim Üyesi Levent Taş “Erol Güngör Sosyolojisinde Medeniyet İnşası ve İnsan” konularında birer konuşma yapacaklar.

14.30-16.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek ikinci oturumda ise  “Erol Güngör’ün Düşünce Dünyası”  ele alınacak.

Moderatörlüğünü Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nden Prof. Dr. Refik Balay yapacağı bu bölümde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hüseyin Öztürk “Türk Kültürü ve Erol Güngör”, Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden Dr. Yunus Şahbaz  “Çok Yönlü Bir Aydın Olarak Erol Güngör” konularında birer konuşma gerçekleştirecekler. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)