“YAP-YIK FAALİYETLERİ ŞEHRİMİZE KATKI VERMEZ”

“YAP-YIK FAALİYETLERİ ŞEHRİMİZE KATKI VERMEZ”

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, AK Parti’nin icraatlarını değerlendirdi:

“YAP-YIK FAALİYETLERİ ŞEHRİMİZE KATKI VERMEZ”

AK Parti’nin icraatlarını değerlendiren İYİ Parti Kırşehir İl Bakanı Müfit Göçen, yıkılan eski hastanenin ve sağlık kolejinin olduğu kırk dönüm olan arazisine daha önce eski milletvekili Mikail Aslan tarafından 150 ek yataklı hastane projesi için çalışmalar yaptığını, ancak AK Parti’nin kendi eski vekiline ve projesine aynı zamanda milletin malına sahip çıkmayarak sadece 800 metrekaresine toplum sağlık merkezi ve aile sağlık merkezi yapımına karar verilmesine anlam veremediklerini açıkladı. 
Geçim sıkıntısından insanların bunaldığı, işsizliğin hat safhaya ulaştığı son yıllarda iktidar partisinin Kırşehir’de hiçbir işçinin çalışacağı işyeri açmadığını, hovardaca milletin imkanlarını, parasını, arsasını, değerlerini harcama gayreti içerisinde olduğunu ifade eden Başkan Müfit Göçen, yap-yık faaliyetlerinin Kırşehir’e katkı vermeyeceğini söyledi.
Başkan Göçen, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti: 
“Kırşehir yıllardır ciddi yatırımlar, istihdama yönelik girişimler, ihtiyaçların karşılanmasını beklerken arkası gelmeyen ama aslı çıkmayan, sürekli duymaktan bıktıran, adı olan kendisi olmayan, sadece özellikle seçim vaatlerinde gündeme gelen tren yolu gibi yatırımlarla, boş umutlarla oyalanırken bir de devletin malı deniz gibi anlamsız har vurup harman savurmanın çirkin örneklerini yaşıyor. 
“Mantıksız bir şekilde kendi dönemlerinde yaptıkları dokuz yıllık yeni devlet hastanemizin doktor eksiklerini tamamlayacaklarına, gereksiz şekilde üniversite kampüs alanına taşımak için çalışma yapan bu zihniyet mevcut hastanenin daha rahat çalışması için hastane maliyetinden daha fazla bir paraya önündeki ucube üst geçidi ciddi tepkiye rağmen ‘biz en iyisini biliriz’ diyerek yapmışlardı, hatta Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ‘çevre yolu kalsın üst geçit istediniz bizim için daha önemli dediniz’ diye tepki göstermişti. Bizler de bunu kim istedi diye soruyoruz hala cevap alamıyoruz. Ama şimdi de bunlardan da tüm bu maliyetlere rağmen vazgeçiyorlar.
“Boşalacak olan hastanemizin nasıl değerlendirileceği, nasıl bahaneler bulabiliriz diye araştırılırken ‘sağlık kompleksi olarak değerlendireceğiz’ diye anlamsız ve yuvarlak bir sözle geçiştirmeye çalıştılar. Daha sonrada yıkılan eski hastanenin ve sağlık kolejinin olduğu kırk dönüm olan arazisine daha önce eski milletvekilimiz Mikail Aslan tarafından 150 ek yataklı hastane projesi için çalışmalar yapılmış olmasına rağmen maalesef AKP kendi eski vekiline ve projesine aynı zamanda milletin malına sahip çıkmamış arsanın sadece 800 metrekaresine toplum sağlık merkezi ve aile sağlık merkezi yapımına karar veriliyor. Öyle ki buraya işin ismini ve gerekli bilgileri gösteren bir tabela dahi asma gereği duymuyorlar. Bu yatırım için yaklaşık 230 bin TL proje parası ödendiği duyumunu aldık. Belki de valilik konağında olduğu gibi daha sonra başka bir kuruma oldubitti ile devredileceği için tabela asılmamış olabilir.
“Geçim sıkıntısından insanların bunaldığı, işsizliğin hat safhaya ulaştığı son yıllarda Kırşehir’de hiçbir işçinin çalışacağı işyeri açamayan ve açtıramayanlar hovardaca milletin imkânlarını, parasını, arsasını, değerlerini harcama gayreti içerisindeler. İşlerin kitabına uydurulması, yasal olması elbette sağlanır. Ayrıca bunlar süslenerek çok güzel bir şekilde anlatılma çabasına girilebilir. Ama bu millete hakkını helal ettirmek, vebal altında kalmamak için özenli ve doğru hareket etmek gerekir. Yanlışlıktan dönmekte bir erdemdir, takdir görür. Lütfen artık bu milletin geleceği ile oynamayın, AKP ve küçük ortaklarını samimi ve gerçekçi davranmaya davet ediyoruz. Yap-Yık faaliyetleri şehrimize katkı vermez, sadece kaynaklarımızı kurutur ve sizleri siyaset sahnesinden siler. Unutmayın ki zamanında törenlerde başrollerde olan birileri şimdi sokağa dahi çıkamıyorlar.” (HABER: BEYHAN BALLI)
 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2021, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER