“Muhtarlarımız olmazsa bir kentin yönetim ayağı her zaman eksik kalacaktır”

“Muhtarlarımız olmazsa bir kentin yönetim ayağı her zaman eksik kalacaktır”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu:

“Muhtarlarımız olmazsa bir kentin yönetim ayağı her zaman eksik kalacaktır”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. 
Kırşehir’deki muhtarların, halkla yerel yönetimler arasında adeta bir anahtar ve köprü görevi üstlendiklerini belirten Başkan Ekicioğlu, mesajında şunları ifade etti:
“Göreve geldiğimiz günden bu yana Kırşehir’deki başta muhtarlarımız olmak üzere STK’larla, Üniversiteyle, sendikalarla, derneklerle, kadın ve gençlerimizin içinde bulundukları dayanışma ağlarıyla ve Kent Konseyi ile sürekli istişare içerisinde bulunarak periyodik toplantılar organize ediyoruz. 
“Bilindiği üzere Muhtarlıklarımız kent yaşamında kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmeye çalışan bir yapı olması bağlamında bizim de Kırşehir Belediyesi olarak çok önemsediğimiz ve birlikte çalıştığımız bir kurumdur. Muhtarlarımız ve Muhtarlık Kurumu olmadan bir kentin yönetim ayağı her zaman eksik kalacaktır.
“Muhtarlarımız, hemşehrilerimizle yerel yönetimlerimiz arasında adeta bir anahtar ve köprü görevi üstlenmişlerdir. Demokrasi işleyişinde ve kamu idaresinde önemli bir yere sahip tüm muhtarlarımızın, 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutluyor, saygılarımı sunuyorum.” (HABER: BEYHAN BALLI)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER