Milletvekili Metin İlhan,  Kırşehir'in tarımsal sulamada  dışlanmasına tepki gösterdi

Milletvekili Metin İlhan,  Kırşehir'in tarımsal sulamada  dışlanmasına tepki gösterdi

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Kırşehir ili sulama alanlarındaki yetersizliğin yüksek olduğuna dikkat çekerek konuyu TBMM Genel Kurulu'nda gündeme getirdi.
Milletvekili Metin İlhan, "Kırşehir sınırları içerisinde Hirfanlı Barajı'nı barındırmasına rağmen, ildeki derelerin az olması ve trajik bir şekilde Kızılırmak'tan yararlandırılmaması sebebiyle, ovalık alan ve sulanabilen tarım arazileri bakımından oldukça yetersizdir" diyerek durumun Kırşehir tarım alanları açısından vahim bir mevzu olduğunu belirtti ve tarımla uğraşan üreticileri de mağdur ettiğine dikkat çekti. 
İLHAN: "KIRŞEHİR'İN DIŞLANMASI BÜYÜK TEPKİ TOPLAMIŞTIR"
CHP Milletvekili İlhan, DSİ tarafından Hirfanlı Barajı'ndan, Konya Kapalı Havzası'na sulama maksatlı proje işinin sözleşmesinin yüklenici firma ile imzalandığını ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: 
"Kırşehir'in kendi il sınırları içinde yer alan baraj göletinden tarımsal sulama anlamında yararlanamıyor olması ve sulama projelerine başka iller dahil edilirken Kırşehir'in dışlanması büyük tepki toplamıştır. Diğer alanlarda olduğu gibi bu konuda da Kırşehir hükümetçe görmezden gelinmiş ve cezalandırılmıştır."
“YAMULA BARAJI SULAMA PROJESİ YILAN HİKAYESİNE DÖNMÜŞTÜR”
     Milletvekili İlhan, son olarak iktidar partisi yetkililerinin de Kırşehirlileri manipüle etmek ve kendi acizliklerini örtmek için 2013 yılından beri yılan hikayesine dönen Yamula Barajı Sulama Projesi ile aziz Kırşehirlileri aldatma aymazlığına düştüklerini sözlerine ekledi ve konuşmasını şöyle noktaladı:
"İPARD gibi tarımsal hibe desteklerinden de siyasi saiklerle muaf tutulan Kırşehir çiftçisi hak ettiği cevabı iktidara seçimde mutlaka verecektir. Kimsenin şüphesi olmasın!" (HABER MERKEZİ)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER