“KIRŞEHİR’İMİZİ DAHA ÇOK NEFES ALINABİLİR BİR KENT YAPACAĞIZ”

“KIRŞEHİR’İMİZİ DAHA ÇOK NEFES ALINABİLİR BİR KENT YAPACAĞIZ”

Belediye Başkanı Ekicioğlu, Kültür Park Projesi’ni bu yıl ihale edeceklerini açıkladı:

“KIRŞEHİR’İMİZİ DAHA ÇOK NEFES ALINABİLİR BİR KENT YAPACAĞIZ”

Başkan Ekicioğlu: “Kırşehirli hemşehrilerimizin daha çok yeşil alana 
ve nefes almaya ihtiyacı var ve biz de bunu gerçekleştiriyoruz”

Kırşehirle ve Belediye çalışmalarıyla ilgili soruları yanıtlayan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir gündemi ve Kırşehir Belediyesi’nin faaliyetleriyle ilgili birçok konuda açıklamada bulundu. 
Kırşehir halkının daha çok yeşil alana ve nefes almaya ihtiyacı bulunduğunu belirten Başkan Selahattin Ekicioğlu, bunu gerçekleştirmekte kararlı olduklarını söyledi. 
Eski Karayolları Şube Şefliği olarak bilinen alanı halkın görüşü doğrultusunda Kültür Park haline getireceklerini belirten Başkan Ekicioğlu, yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
“Biz Kırşehir Belediyesi olarak göreve gelmeden önce söz verdiğimi gibi ve göreve geldikten sonra da söz verdiğimiz şeyleri yapmak üzere çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu konuda da en büyük destekçimiz de Kırşehirli hemşehrilerimizdir.
“Kırşehirli hemşehrilerimizin çağdaş bir kentin olmazsa olmazlarından olan sosyal yaşam alanlarından faydalanabilmeleri için projelerimiz hayat bulmaya devam ediyor. Kültür Park Projesi de bu projelerimizden biri. Eski Karayolları Şube Şefliği olarak bilinen alan imar planımızda emsali 4 olan ticari alandır. Ortak akılla yönettiğimiz şehirde taşınmazı halkımızın tercihine sunarak düzenlemiş olduğumuz anket sonucunda % 71’lik bir tercihle Kültür Park kararı ortaya çıktı. Biz de halkımızın görüşlerini dikkate alarak maddi kaygı gütmeden plandaki ticari hakkı kullanmak yerine Kültür Park Projesi’ni geliştirdik.
“Alandaki mevcut yapıları da dikkate alarak yapılacak olan Kırşehir Kültür Park Kompleksi içerisinde İdari Birimlerin, Misafirhane, Kütüphane, Ticari Birimler, İnovasyon Merkezi, Yeme- İçme Birimleri ve Gastronomi Enstitüsü, Sergi Alanları, Çok Amaçlı Etkinlik Salonu, Kapalı Otopark vb. alanlardan oluşan avam projesini hazırladık. Avam projesi bitti ve 2021’de ihaleye çıkacağız. Kırşehirli hemşehrilerimizin daha çok yeşil alana ve nefes almaya ihtiyacı var. Tıpkı Kır-Köy Projesi gibi bu projemiz de tamamlandığında Kırşehir çok önemli sosyal yaşam alanlarından birine daha kavuşmuş olacak.” (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kırşehirli
Kırşehirli - 4 hafta Önce

Tamiratı arkasındaki ağaçların hepsini ben dikmiştim 15 yıl önce yıllar önce avm yapılacağı söylentisi dolaşıyordu belediye çok yerinde bir karar vermiş şehrin nefes alacak yerlere ihtiyacı var her yer beton oldu

SIRADAKİ HABER