KIRŞEHİRİMİZE YAZIK OLUYOR!

KIRŞEHİRİMİZE YAZIK OLUYOR!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un şehrimize gelip, Kırşehir’le ilgili bir dizi kararlar aldığı toplantılara Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun çağırılmamasının tepkileri ve yankıları sürüyor… 

Kırşehir bu mantıkla mı büyüyüp gelişecek?

KIRŞEHİRİMİZE YAZIK OLUYOR!

Kırşehir halkı soruyor: “Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu yok saymak, Kırşehir halkını saymak değil mi? 

Geçtiğimiz Cuma günü Kırşehir’e gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Kırşehir’le ilgili aldığı kararlarda Kırşehir Belediyesini yok sayması Kırşehir halkının yoğun tepkilerine neden oldu.
Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Kırşehir Valiliği ziyareti dışındaki programlara davet edilmemesinin Kırşehir adına büyük talihsizlik olarak yorumlayan Kırşehirliler ve hatta bir kısım AK Partililer, bu konuda AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli ile duruma müdahale etmeyen AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal’ın yanlış yaptığını ifade ettiler.
AK Parti’nin Kırşehir Belediye Başkanlığı’nı kaybetmesinin faturasının Kırşehir halkına kesilmesinin yersiz ve yanlış bir tutum olduğunu belirten Kırşehirliler, bu konuda ki tepkilerini gazetemize şöyle dile getirdiler:" “Bakan Bey’in resmen ilan edilen Kırşehir ziyaret programında Kırşehir Belediyesi yer almamıştır. Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun son anda, ziyaretten bir önceki gece saatlerinde bir kısım aklıselim ve şehirde gerginlik istemeyen AK Partililerin girişimleriyle, sadece Valilik binası önündeki karşılamaya davet edildiğini ve gittiğini sonrasında da kendisine kibarca teşekkür edilerek ‘ayrılabilirsiniz’ dendiğini duyduk. 
“Kırşehir ne kaybetmişse böyle kısır çekişmelerden ve inatlaşmalardan kaybetmiştir. 15 yıl AK Partili Belediye Başkanları Kırşehir’e iyi ya da kötü hizmet ettiler. O zaman AK Parti’ye oy veren Kırşehirliler iyiydi, şimdi başka partiye oy verdiler diye kötü mü oldular? AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, arkadaşı Yaşar Bahçeci’nin seçimi kaybetmesinin hemen ardından yaptığı açıklamalarının gereğini yerine getirerek, doğup büyüdüğü memleketine yanlış yapıyor. Kırşehir’i ve Kırşehir’de yaşayanları asla yok sayılamaz. Kırşehirliler ‘şehirde bu cepheleşme bitecek, en azından Kırşehir’in sorunlarında birlik olunacak’ diye AK Parti’nin başına Seher Hanım’ın gelişine sevinir oldular ama sanki bir el Seher Ünsal Hanım’ın şehri ile barışık olmasına izin vermiyorlar.
“Kırşehir’in seçilmiş Belediye Başkanı’nı dışlamak, onun makamını yok saymak, Kırşehir halkını yok saymaktır. Bu davranış 31 Mart 2019 seçimlerinde CHP-İYİ Parti İttifakı’nın adayı olarak CHP’den Kırşehir Belediye Başkanı seçilen ve büyük borç batağı altında teslim aldığı Belediye’de partizanlık yapmayarak herkesle çalışan Selahattin Ekicioğlu’na değil, biz Kırşehir halkına yapılmıştır. 
“Bir Bakan Kırşehir’e geliyor Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu için Kırşehir’in sorunlarını yerinde dile getirme fırsatı buluyor, ama onu iktidar partisinin Kırşehir yöneticileri engelliyor, Valilik dışındaki hiçbir programa çağırmıyor. Kırşehir ve seçilmiş Belediye Başkanı bunları hak etmiyor. 
“1954’te bize oy vermiyor diyerek Kırşehir’i ilçe yapan Demokrat Parti'nin Kırşehir’e yaptığı haksızlıkları tarih unutmuyor, Kırşehirliler hiç unutmuyor. Tarihte Kırşehirlilerin verdiği onur mücadelesi, bu tür engellemelere ve dışlamalara taviz vermeyeceğini de kimse unutmamalıdır. Kırşehir’i yok sayanları, cezalandırmak isteyenleri de Kırşehirlilerin unutmayacağını kimse aklından çıkarmamalıdır. Kırşehir’e gelen bir Bakanın direkt belediye ile ilintili konularda şehrin seçilmiş Belediye Başkanını görmezden gelmesi üzücü ve düşündürücüdür. 
“Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum’un başkanlığında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Senato Salonu'nda düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına sadece Belediye Başkanımız değil, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanımız da davet edilmemiş, bu son derece yanlış olmuştur. 
“Kaman ilçemizin Belediye Başkanlığı Bakan Bey tarafından programa alınıp ziyaret edilirken, Kırşehir Belediyesi’nin hiçbir çalışma içine alınmayarak dışlanmasını hiçbir Kırşehirlinin kabul edeceği bir tutum değildir. 
“Kırşehir’e yapılan en ufak bir zararı 250 bin nüfuslu Kırşehir halkının göreceği ortadadır. Bugün Kırşehir’in oylarıyla bir yerlerde olup, buna fırsat verenleri de Kırşehir halkı ve tarih unutmayacak ve affetmeyecektir.” (HABER: SALİH GÜNER)
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kırşehirli
Kırşehirli - 2 ay Önce

Yıllardır kırşehir sen ben çekilmesinden kaybetti ve kaybetmeye devam ediyor AKP iktidarı sürekli taraf tutarak yanlış yapıyor kırşehire verilen sözlerin hiç biri yerine getirilmiyor getirilmedi tabi burada seçilmişlere büyük iş düşüyor ama onlardan tık yok hayırlısı ile kırşehir kendine yapılan yanlışa bir şekilde cevap verir vermiştirde

Ender ilhan
Ender ilhan - 2 ay Önce

Bu senin yazdin kirsehirhalkinin atina yazma neden yazmadin belediye baskanin ozbagdan aldigi cop arabasini ozbag baska sehrin ilcesimi

SIRADAKİ HABER