“Kırşehir halkı kendisine yapılan haksızlıkları unutmaz”

“Kırşehir halkı kendisine yapılan haksızlıkları unutmaz”

CHP Kırşehir İl Başkanı Şeref Baran Genç:  
“Kırşehir halkı kendisine yapılan haksızlıkları unutmaz”

    
CHP Kırşehir İl Başkanı Şeref Baran Genç, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Kırşehir ziyaretini değerlendirdi.
Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun uğradığı haksızlığa rağmen Kırşehir’in menfaatlerini gururunun önünde tutarak davete katılarak, Bakan Kurum’un sunumuna katıldığını belirten yazılı bir açıklama yaparak, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:
“Bilindiği üzere geçen hafta Cuma günü Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum ilimizi ziyaret etmişti. Bu ziyaret öncesinde Perşembe akşamına kadar ilimizin CHP’li Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu’na haber verilmemiş ve programa dahil edilmemişti. Perşembe akşamı ise Sayın Valimiz İbrahim Akın’ın mevcut durumu fark edip belediye başkanımızı bakana sunumunu yapması için davet etmesi üzerine, Belediye Başkanımız uğradığı haksızlığa rağmen Kırşehir’imizin menfaatlerini gururunun önünde tuttuğu için davete icabet etmiş ve bakana sunumunu gerçekleştirmişti.
 “Buradaki olgun ve devlet adamlığına yakışır tavırlarından dolayı sayın Valimize ve Belediye Başkanımıza parti örgütüm adına teşekkür ederim. 
“Kıymetli Kırşehir halkı;
“Sizler yapılmak istenen ayrıştırmayı ve ötekileştirmeyi en iyi şekilde görüyorsunuz ve onaylamadığınızı biliyoruz. Fakat AKP bunu bir türlü anlamak istemiyor. Şehrin eski hükümet konağı meselesinde olduğu gibi kimseye sormadan, ‘ben yaptım oldu bitti’ der gibi şehirle ilgili kararları yine kendi kafalarına göre almaya devam ediyorlar.
“Her seçim döneminde Kırşehir’e tren, yeni hastane, çevre yolu gibi aslı astarı olmayan vaatlerle milletin duygularıyla oynayacağınıza, çağırın bu şehrin yöneticilerini ve halkın temsilcilerini birlikte karar verin. Bu şekilde devam ederseniz 31 Mart’ta milletten yediğiniz tokadın katmerlisini yersiniz.
“Kırşehir halkı kendisine yapılan haksızlıkları unutmaz. Belediyeyi 15 sene boyunca yönettiniz, 550 milyon TL borç bıraktınız, CHP gelirse iş yapamaz diye seçim çalışması yaptınız ve onurlu halkımızı kandıramadınız. Bugün CHP’li belediye borcunu azaltmış, kredilendirilebilir duruma gelmiş, projelerini sırayla gerçekleştirir hale gelmiştir. Belediye kasası belki de son 20 yılda görmediği kadar para görmüş, AKP’nin maaşları ödeyemez dediği Belediye Başkanı maaşları tıkır tıkır ve zamlı öder duruma gelmiştir.
“Bizler CHP İl örgütlenmesi olarak, karşılık beklemeksizin belediye başkanımızın ve meclis üyelerimizin yanında çelikten bir zırh gibi duruyoruz. Şehrimize hizmet etmek ve partimizin bayrağını daha yükseğe taşımak için uğraşıyoruz. Bu uğurda her türlü baskıya, ayrıştırma ve ötekileştirmeye boyun eğmeyeceğimizi belirtir, saygılar sunarız.” (HABER: BEYHAN BALLI)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER