“KIRŞEHİR HALKI BU ZULMÜ  UNUTMAZ VE YERİ GELDİĞİNDE NASIL CEVAP VERECEĞİNİ BİLİR”

“KIRŞEHİR HALKI BU ZULMÜ  UNUTMAZ VE YERİ GELDİĞİNDE NASIL CEVAP VERECEĞİNİ BİLİR”

Milletvekili Metin İlhan, Valilik Binası projesinin Kız Yurdu olarak revize edilmesini değerlendirdi:

“KIRŞEHİR HALKI BU ZULMÜ 
UNUTMAZ VE YERİ GELDİĞİNDE
NASIL CEVAP VERECEĞİNİ BİLİR”

İlhan: “Kendini halkın üzerinde konumlandırmak kimsenin haddi değildir”

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Valilik Binası projesinin Kırşehir halkının iradesine rağmen Kız Yurdu olarak revize edilmesi ile ilgili bir açıklama yaptı.
Milletvekili Metin İlhan, yeni Valilik Binası projesinin, milyonlarca lira harcanarak yapılan uzunca bir temel çalışmasının ardından ani bir kararla ödenek yok bahanesiyle kız öğrenci yurdu yapılması için geçen yıl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne devredildiğini gündeme getirerek sürecin ve yaşananların Kırşehir halkındaki yansıması üzerine bir dizi açıklama ve değerlendirmelerde bulundu.
İLHAN: “KAMU KURUMLARININ VATANDAŞIN ULAŞIMINA UZAK NOKTALARDA OLUŞU KIRŞEHİR HALKINI ZOR DURUMA DÜŞÜRMEKTEDİR.”
Milletvekili İlhan, bir takım kamu kurum ve kuruluşlarının sosyal ve ekonomik açılardan halkın ulaşımına rahat ve merkezi noktalarda konumlara sahip olması gerektiğini ifade ederek daha önceleri de defaatle dile getirdiği konu üzerindeki açıklamalarında ilk olarak şu sözlere yer verdi: 
“Daha önce de ifade ettiğimiz gibi kız öğrenci yurdu ihtiyacı ivedilik gerektirdiyse Kırşehir’de eski Eğitim Fakültesi yeri de dâhil olmak üzere merkezde buna uygun çok sayıda kamu arazisinin mevcut olduğu herkesçe bilinen bir gerçektir. Şehrimizin konum olarak en merkezi yerinde bulunan Valilik hizmet binası için neden böyle bir değişikliğin yapıldığını hiçbir Kırşehirli anlamamıştır ve de şehrimizin gerçeklerinden bihaber AK Parti bürokratları da bu durumu vatandaşlarımıza anlatamamışlardır. Zira Kırşehir merkez yerleşimi olarak küçük bir şehirdir. Dolayısıyla vatandaşlarımızın kamu hizmetlerine ulaşmasında zorluk yaşamaması çok büyük önem arz etmektedir. Yani Nüfus İl Müdürlüğü’nün Terme'de, Tapu Müdürlüğünün merkezde, Defterdarlığın ve Valilik merkez idare binasının Ankara Caddesi'nde olması hemşerilerimize büyük zorluklar yaşatmaktadır.”
İKTİDAR PARTİSİNİN YENİ İL YÖNETİMİ DE HALKIN SESİNE KULAK VERMEKTEN UZAKTIR” 
Milletvekili İlhan, söz konusu duruma ilişkin yapılan hatadan bir an önce dönülmesi gerektiğinin her alanda belirtilmesine, gündeme getirilmesine karşın hala iktidarın yerel temsilcilerinin dahi bir girişimi olmadığına ve vatandaşın sesine kulak vermekten uzak kendi kişisel çıkarlarını ön planda tuttuklarına da değinerek eleştirilerini şu şekilde sürdürdü: 
“Bizler, bu yanlıştan üzerine ölü toprağı serpilmiş olan ve Sayın Cumhurbaşkanı'nın bile dirilme talimatı verdiği iktidar partisinin döneceğini düşündük. Ancak yeni il yönetimi de ne yazık ki siyasetin büyüsüne kapılmış ve kendi istikballerini ön plana alarak Kırşehir'e reva görülen bu zulme sessizlikleri ile ortak olmuşlardır. Halbuki bizler kendilerinden bizim yaptığımız gibi konu ile ilgili sivil toplum kuruluşlarından tutun da esnafa, çiftçisinden tutun da memuruna varana kadar toplumun tüm kesimleri ile görüşüp  Kırşehirlilerin sesine kulak vermelerini beklerdik. Demokrasi gazisi Kırşehir'in siyaseten cezalandırılmasının devamı niteliğinde olan ve vatandaşı yakından ilgilendiren böyle bir hususta onların fikrini almamak, işi dışarıdan gelmiş şehrimizin gerçeklerini bilmeyen beceriksiz bürokratlara bırakmak; siyasi ve bürokratik istikbal beklentileri ile Kırşehirliye eziyet etmek doğru değildir.”
İLHAN: “KIRŞEHİR HALKI BU ZULMÜ UNUTMAZ VE YERİ GELDİĞİNDE NASIL CEVAP VERECEĞİNİ BİLİR.”
Milletvekili İlhan, Kırşehir halkının yapılan, ya da yapılmayan, geçiştirilen, bahane yaratılan türlü durumlar karşısında nelerin gizlice gerçekleştirilmek istendiğini bilir, anlar, görür diyerek Kırşehir halkının hiçbir zaman aklıyla alay ettirmeyeceğini vurguladı ve eleştirilerini şu sözlerle noktaladı: 
“Konum, kültürel doku ve hizmet nedir bilmeyen AK Parti bürokratları ve iktidarın Kırşehirlileri siyasi saiklerle cezalandırmaya çalışmaları; pervasızlık, aymazlık ve halka meydan okumaktır. Kendini halkın üzerinde konumlandırmak kimsenin haddi değildir. Çok önemli bir siyasi hafızaya sahip çok değerli Kırşehir halkı iktidarca kendilerine reva görülen bu keyfiyet ve sorumsuzluğa zamanı geldiğinde cevabı sandıkta mutlaka verecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.” (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER