"KIRŞEHİR'E ÇELME TAKILMIŞTIR!"

Memleket Partisi Kırşehir İl Başkanı Gülay

Baltalık “Hızlı Tren Projesi”ni değerlendirdi:

"KIRŞEHİR'E YİNE

ÇELME TAKILMIŞTIR!"

Baltalık: “15 yıldır AKP iktidarının ve Milletvekillerinin; her seçim döneminde yalan makinasını aratmayan çılgın projeleri ve vaatleri şüphesiz Kırşehir halkını çoktan bezdirmiştir”

Memleket Partisi Kırşehir İl Başkanı Gülay Baltalık, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından temeli atılan Ankara, Yozgat ve Kayseri’nin içinde yer aldığı Hızlı Tren Projesi’yle ilgili bir açıklama yaparak, iktidarın Kırşehir’e çelme attığını iddia etti.

Yaklaşık 15 yıldır AKP iktidarının ve Milletvekillerinin; her seçim döneminde yalan makinasını aratmayan çılgın projeleri ve vaatlerinin şüphesiz Kırşehir halkını çoktan bezdirdiğini öne süren Başkan Gülay Baltalık, “Hızlı Tren Projesi”ni değerlendirirken şu ifadeleri kullandı:

“Aziz Kırşehir halkı, çok değerli basın mensupları; Kırşehir ilimize sözde yapılması planlanan ‘Hızlı Tren Projesi’ AKP iktidarı tarafından yıllarca ihmal edilmiş ve masaldan öte bir adım yol alınamamıştır. Son yıllarda AKP iktidarı tarafından Kırşehir’e çılgın proje anlamında hızlı tren, tramvay, havalimanı ve uçuş okulları gibi pek çok müjde açıklanmış ancak hayalden öte bir arpa boyu başarı sağlanamamıştır. Yaklaşık 15 yıldır AKP iktidarı ve Milletvekillerinin; her seçim döneminde yalan makinasını aratmayan çılgın projeleri ve vaatleri şüphesiz Kırşehir halkını çoktan bezdirmiştir.

“Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara-Yozgat ve Kayseri’nin de içinde yer aldığı hızlı tren projesinin temel atma törenine katılmak suretiyle Kayseri’ye geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kayseri’ye gelmesini fırsat bilen AKP Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal’ın Kayseri de temeli atılan ve Yozgat Yerköy hattından Kırşehir’in çıkarılarak doğrudan Kayseri’ye bağlanan hızlı tren projesine alkış tutması her ne kadar aymazlık olsa da tam anlamıyla bir akıl tutulması olduğu kaçınılmazdır.

“Kırşehir’e adeta çelme takılarak hızlı tren projesinin dışına atılması ve Yozgat Yerköy hattının doğrudan Kayseri’ye bağlanmasına alkış tutan AKP Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal’ın ve partisinin Kırşehir’e üvey evlat gözüyle baktığı hiç şüphesiz tescillenmiştir.

“Kırşehir’in AKP iktidarı tarafından göz göre göre saf dışı edildiği, merkezi yatırımlardan Kırşehir’in hak ettiği yatırımları AKP döneminde hiç alamadığı, sağlıktan-ulaşıma Kırşehir’in her alanda döküldüğü gözler önündeyken; Kayseri de alkış tutan AKP’nin Kırşehir İl Başkanı Ünsal’ın boy göstermekten başka bir icraatının olmadığı aşikârdır.

“Geçiş garantili köprüler, araç garantili tüneller, hasta garantili hastanelerle yıllardır milletin parasını çarçur eden AKP iktidarının Kırşehir’e kör gözle baktığı ayan beyan ortadayken AKP iktidarının Kırşehir yöneticileri ve seçilmişleri başından beri; ‘Tren aşağı, tren yukarı, yok efendim ‘proje aşamasında’, yok ‘yatırım programında’, yok efendim ‘ihalesi ha verildi ha veriliyor’, yok efendim ‘proje etüt çalışmasında sona gelindi’, yok efendim ‘proje bitti onaylandı’ masallarıyla Kırşehir halkının aklıyla dalga geçtikleri gün yüzündeyken birde üstüne üstük Kırşehir’e tramvay getireceğiz gibi süslü projelerle Kırşehirlilerin gözlerinin içine baka baka yalan söylediklerini şüphesiz sağır sultan bile işitmiştir.

“Kırşehir halkı bilmelidir ki, yılan hikayesini aratmayan ve yaklaşık 15 yıldır masallardaki yalancı çobanın bile bu kadar komik duruma düşmediği, “Tren gelecek, tren bitecek, istikrar sürsün Kırşehir büyüsün“ gibi lafları; Ulaştırma Bakanlığı yapan Binali Yıldırım’dan da, Lütfi Elvan’dan da, Feridun Bilgin’den de, Ahmet Arslan’dan da ve Cahit Turan’dan da dinledik. Hatta Başbakanlar Recep Tayyip Erdoğan’dan da, Ahmet Davutoğlu’ndan da Binali Yıldırım’dan da dinledik. Hatta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan da dinledik. Evet, sadece dinledik... Sonuç olarak yaklaşık 15 yıldır inişi olmayan trene bindik. Tüm bu yaşanılan kepazelikler ortadayken, AKP’nin Kırşehir yöneticilerine ‘El insaf artık! Tren gelip de ilk istasyon kurulana kadar kimse nara atmasa daha çok hürmete geçecek’ demekten başka çare kalmamıştır.”  (HABER: BEYHAN BALLI)

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2022, 11:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
İSMAİL KÜÇÜKBIÇAKCI
İSMAİL KÜÇÜKBIÇAKCI - 2 ay Önce

Başkan Gülay Baltalık hanımın ilgili yazısının altına hiç düşünmeden imzamı atarım. Bende bir MHP dolaylı olarak Cumhur ittifakı seçmeniyim. Ama doğruları da görmek gerekir. Önceki belediye başkanı trmvay sözü veriyor ama maalesef kaldırım genişleterek yolları daraltıyor. 20 yıldır kırşehir dışında yaşayan bir KIRŞHİR li olarak çok üzülüyorum memleketimin haline. Gelen başkanlar ve Millet Vekilleri Kırşehir için bir çivi bile çakmıyorlar. Başkanlar sadece kaldırım çalışması adı altında harcama yapıyorlar çünkü en kolay örtülü ödenek inşaat işleridir. Hükümet ise sadece resmi kurum binalarını yıkarak yenisini yapıyor. Kışehire 20 yıllık iktidarlarında istihdam meydana getiren bir tek icraatları yok maalesef. fazla uzatmaya gerek yok Bizler hak ediyoruz

Recep koca/izmir
Recep koca/izmir - 2 ay Önce

Maalesef katılıyorum harfyen doğru hep böyle olmuştur. Kirsehirliler oturup siyasetçi yetiştirmektir sizde gelseniz değişmez Kırşehir in sicili bu Ankara buna alışmış.nevsehir böyle değil daha Kırşehir aksaray yolu yok.makyajlayip bırakıyor.ezcümle adam yetiştirmemiz lazım değilse suçlar durusunuz

SIRADAKİ HABER