“Kırşehir Belediye Başkanı’nı  ziyaret etmemek, toplumun  çoğunu hiçe saymaktır”

“Kırşehir Belediye Başkanı’nı  ziyaret etmemek, toplumun  çoğunu hiçe saymaktır”

DEVA Partisi Kırşehir İl Başkanı Metin Atabey, 
Bakan Kurum’un Kırşehir ziyaretini değerlendirdi:

“Kırşehir Belediye Başkanı’nı
 ziyaret etmemek, toplumun 
çoğunu hiçe saymaktır”

Deva Partisi (Demokrasi ve Atılım Partisi) Kırşehir İl Başkanı Metin Atabey, Cuma günü Kırşehir’e gelerek bir dizi ziyaret ve toplantılara katan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Kırşehir ziyaretini değerlendirdi.
Bakan Murat Kurum’un iktidar partisine ait belediyeleri ziyaret ederken, Kırşehir Belediye Başkanı’nı farklı bir partiden diye ziyaret etmemesinin Kırşehir halkını hiç saymak olduğunu ifade eden Başkan Metin Atabey, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti:
“Geçtiğimiz hafta ilimizi ziyaret eden atanmış Bakan Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ilimiz ile ilgili müjdeler verdi. Atanmış Bakanın iktidar partisine ait belediyeleri ziyaret edip, ilimizin Belediye Başkanı farklı bir partiden diye ziyaret etmemek toplumun çoğu kısmını hiçe saymak demektir. 
“Sayın Bakan; Ahi Evran Külliyesinin silüetini bozan bu yapıların ortadan kaldırılacağını açıkladı, yıllardır yapımı tamamlanamayan, vatandaşı mağdur eden TOKİ’ler herkesin malumu iken Kırşehir Halkı sizin yıktığınız binaların yeniden yapılacağına ya da yapı sahiplerini mağdur etmeyeceğinize nasıl güvenecek!
“17 Aralık tarihinde yaptığımız basın açıklamasında Seyfe Gölü turizm kapasitesinin arttırılması için rekreatif alanlar oluşturulması gerektiğini dile getirmiştik. Bugün görüyoruz ki 2004’ten beri iktidar partisinin yönetiminde olan şehrimiz için daha önce turizm potansiyelinin yükseltilmesine, halkın gelir kapısını arttırmasına yönelik gelişim planı yapılmasına gerek duyulmamış ilimizi akıllarına estikleri gibi yönetmişler. Örneğin; Protokol yolunun yapılacağı bulvarın değiştirilmesi…
“Ahi Evran yılı seçilen 2021 yılında şehir merkezine yapılacak bütün yatırımların Bağbaşı Mahallesine gitmesi durumu ayrı bir manidar, yeni hastane müjdelendi yeri Bağbaşı’nda Millet Bahçesi müjdelendi o da Bağbaşı’nda, hükümet ve yaptığı projeler çarşı esnafımıza artık her geçen gün daha çok zarar vermektedir, plansız programsız aktif alanları şehrin dışına götürmek ilerleyen zamanlarda daha büyük sorunlar açacağı gibi Kırşehir ekonomisini de olumsuz yönde etkileyecektir. Bağbaşı Mahallesi tarafına sürekli projeler açıklanması biz Kırşehir halkının aklına rant uğruna yine çalışmalar yapıldığını gerçeğini getirmektedir.
“Sayın Kurum’un Hükümet Konağımızın olmadığından habersiz olduğunu düşünüyoruz. Eğer haberi varsa şehrimizin sıkıntıları ile alakasız tonla açıklama yapması Kırşehir halkına kulaklarını kapadıklarının bir kez daha göstergesi olacaktır.
“200 dönümlük Millet Bahçesi yapılacağı müjdesini veriyorsunuz bizlerde merak ediyoruz; Pandemi döneminde bırakın iki yüz günü iki ay bakamadığımız, komik destekler verdiğiniz esnaflarımız var, bunlara vermediğiniz desteği Millet Bahçesi vasıtasıyla hangi yandaşlara vereceksiniz.
“Yine akıbeti olmayan adaletin yok olmaya yüz tuttuğu iklimde bir yatırımınız Kırşehir’e 270 Milyon TL İhale Bedeli ile Yüksek Güvenlikli Cezaevi projesinden de herhangi bir gelişme görmemekteyiz. Her yıl TÜİK verilerine göre ortalama on bin kişi göç veren ilimiz yine TÜİK verilerine göre 2020 yılında 10 853 kişi göç vermiştir. Bu kadar kişinin ilimizden göç etmesinin en büyük sebepleri işsizlik, yatırım olmaması, yaşam kalitesi standartlarını sağlanmamasıdır. Bu milletin bağa bahçeye cezaevine değil sanayiye teknolojiye ar-Ge ye istihdama ihtiyacı var! Bağ bahçe yapacaksınız var olan çarşı esnafı da geçimini sağlamak için yine göç arayışlarına girecektir. İşsizlik tarihin zirvesindeyken yabancı yatırımcı gelmez iken söz verdiğiniz projeler bitmez iken halkımızla dalga geçer gibi ne bahçesi!
“Fritz Baade, Kırşehir'deki şifalı suları ve akik taşını buldu. Kaplıcaların planlarını çizdi ve mermer işçiliğini öğretti. Bu sayede şehre önemli bir ekonomik değer de katmış oldu. Fakat günümüzde sürekli geliştirilmesini, maddi kaynak olarak geri döneceğini dile getirdiğimiz jeotermal turizm kaynağı olan ilimize bu konuda hiçbir proje yapılmaması da Biz Kırşehir halkıyla dalga geçtiklerini, sadece göz boyamak için yapılan seçim safsataları geliştirdiklerini göstermektedir.
“Senelerdir Kırşehir halkını bir takım vaatlerle oyaladınız ve büyükşehirler arasında sıkışıp kaldı, artık Kırşehir ve Kırşehirliler için yararlı projeler yapmanın vakti geldi. Kırşehir halkı istihdam istiyor, yeni iş alanları istiyor, şehrinin büyüyüp gelişmesini istiyor. Kırşehir halkı artık düşünülmek istiyor, dertlerine DEVA istiyor. Kırşehir’imizin ve halkımızın DEVA’sı hazır, projeleri hazır, sorunları biliyoruz ve çözümlerimiz hazır, şehrimizin geleceği ve refahı için DEVA hazır.” (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER