Kırşehir AK Parti’de 7 isim çağrıldı

Kırşehir AK Parti’de 7 isim çağrıldı

İl Başkanlığı için 30 aday adayının ortaya çıktığı

Kırşehir AK Parti’de 7 isim çağrıldı

Geçtiğimiz ay il başkanlığı kongresinde aday olmayacağını açıklayan Muzaffer Arslan’dan boşalacak AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı için aday olan 30 kişi arasında belirlenen 7 kişinin Genel merkeze çağrılarak mülakatlar yapıldığı öğrenildi.
AK Parti’nin yeni Kırşehir İl Başkanı’nın belirlenmesi için yaklaşık iki hafta önce Kırşehir’e gelen il koordinatörleri ile parti kurmaylarının Kırşehir’de teşkilat mensupları ve bazı STK temsilcileri ile görüşmelerinin ardından adaylar içerisinden 7 aday ismi belirleyerek Genel Merkeze bildirdiği ve Genel Merkez’in de bu isimler Ankara’ya çağırarak görüşülmeler yaptığı bildirildi
İşte AK Parti Genel Merkezi’ne çağrılan AK Parti Kırşehir İl başkan adayları: 
Seher Ünsal, Ahmet Emin Güneş, Orkun Birkan Öztürk, Şuayip Soysal, Halil Atak, Cuma Türkyılmaz ve Emre Eren.
Bu isimlerin birçoğunun Kırşehir eski Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin ekibi olduğunu öne süren diğer AK Parti İl Başkan adayları AK Parti Genel Merkez yöneticilerinin Kırşehir’de yaptığı çalışmaların ve görüşmelerin yanlış olduğunu, belirlenen isimler arasında belirlenebilecek yeni İl Başkanı’nın partideki rahatsızlıkların önüne geçemeyeceği endişesi içinde olduklarını ifade ettiler.  
AK Parti’nin kuruluşundan bu yana Kırşehir’de bu partiye hizmet veren, çeşitli kademelerinde görev yapan ve il başkanlığına aday olduklarını açıklayan ve partililerin aday olmasını istedikleri pek çok önemli ismin Genel Merkez’e çağrılan 7 isim arasında bulunmaması da tepkilere neden oldu.
AK Parti Kırşehir İl Başkanlığına aday olan ve Genel Merkeze çağrılmayan pek çok ismin üzüntü ve endişelerini AK Parti Genel Merkez yöneticilerine ilettiklerini ve parti yöneticilerinin gereğinin yapılacağı sözünü verdiklerini kendilerine ilettiklerini ifade ettiler.  
AK Parti Genel Merkez yöneticilerinin 7 ismi bu hafta içinde 3 isme indirerek Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a sunacakları öğrenildi.  (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER