KEŞKE OLMASAYDI!

KEŞKE OLMASAYDI!


Kırşehir’deki Ahilik Haftası programında yapılan siyasi
konuşmayla “Ahi Baba” Karagüllü’nün kemiklerini sızlattılar!

KEŞKE OLMASAYDI!

Ahilik Haftası kutlamalarında, üstelik Kırşehir’i temsil eden AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli’nin Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde siyasi söz ve söylemlerde bulunması Kırşehir halkının tepkilerine neden oldu.
60 yıl önce Kırşehir’de Ahilik Esnaf Bayramı kutlamalarını başlatan ve yıllarca kutlama komitelerine başkanlık eden ve iki yıl önce kaybettiğimiz “Ahi Baba” Mustafa Karagüllü’nün zaman zaman dönemin iktidarlarının kutlamaları siyasete alet edip çomak sokmak istemelerine hep tepki gösterdiğini ve siyasetçilere mikrofonu vermek istemediğini, hatta “Esnafımın bayramında mikrofonları siyasetçilerle kirletmem” dediğini hatırlatan Kırşehirliler, “Keşke Ahilik Haftası kutlamalarının başladığı ilk günde, üstelik Kırşehir’de, Kırşehir’in seçtiği milletvekili, Ahiliğin mikrofonunda siyaset yapmasaydı. Ahi Baba Karagüllü’nün kemiklerini sızlattılar” ifadelerini kullandılar.
Milletvekili Mustafa Kendirli’nin CHP’yi eleştirmesinden rahatsızlık duymadıklarını, ancak bu eleştirinin yerinin Ahilik Haftası kutlamalarının yapıldığı toplantı alanlarının değil, parti binası ve diğer alanların olmasının daha doğru olacağı inancında olduklarını belirten Kırşehirliler, bundan sonra hiçbir Ahilik Haftası programında böyle siyasi konuşmaların olmamasını dilediler. (HABER: SALİH GÜNER)
Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 16:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kırşehirli
Kırşehirli - 2 ay Önce

Keske siyasetini kırşehirde değilde ankarada yapabilse kırşehirin beklediği hizmetleri getirebilsede hizmetler yapabilsede konuşsa işte suçluluk psikolojisi fiyasko bir milletvekili daha kırşehir için

SIRADAKİ HABER