“Her şey insanlarımızın daha güzel bir Kırşehir’de yaşaması için”

“Her şey insanlarımızın daha güzel bir Kırşehir’de yaşaması için”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu:

“Her şey insanlarımızın daha güzel bir Kırşehir’de yaşaması için”

Ekicioğlu: “Kırşehir’de el değmemiş mahalle bırakmayacağız”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Yenice Mahallesi, Eski Hayır Evi ve Kuaförler Sokağı ile Ahi Evran Mahallesi 735. Sokak’taki yol, kaldırım ve asfaltlama çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini ve en kısa sürede tamamlanacağını açıkladı.
Yıllardır doğru dürüst çalışmalar yapılmadığı için el attıkları Yenice Mahallesi Eski Hayır Evi ve Kuaförler Sokağı ile Ahi Evran Mahallesi 735. Sokak’taki yol, kaldırım ve asfaltlama çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirten Başkan Selahattin Ekicioğlu şunları söyledi:
“Anadolu’nun ortasında bulunan güzel Kırşehir’imizin daha güzel ve daha yaşanılır bir şehir olması için tüm birimlerimizle Kırşehir halkından aldığımız destekle çalışmalarımıza hiç ara vermeden devam ediyoruz. Çağdaş şehirlerin olmazsa olmazlarından olan alt yapı çalışmalarımızla birlikte ilimizin sosyal kültürel yaşamına ivme kazandıracak olan faaliyetlerimiz de devam ediyor.
“Biz göreve gelmeden önce de söylediğimiz gibi kimseyi incitmeden, kimseyi kırmadan, hep birlikte ortak akılla bu şehri yönetiyoruz. Bu kapsamda yarım kalan projelerin tamamlanması, kent estetiğine yakışır biçimde alt-yapı ve üst yapı çalışmalarının hızlı bir şekilde sürdürülmesi, yoğun krizlerin yaşandığı böylesine sıkıntılı bir ekonomik ortamda gereksiz harcamaların ve israfın da önüne geçerek çalışmalarımızı yürütüyoruz.
“Kırşehir Belediyesi olarak ilimizin çağdaş ve yaşanılabilir bir şehircilik anlayışına göre şekillendirilip dönüştürülmesi için insan odaklı yerel yönetim anlayışıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz ve Kırşehir’de el değmemiş mahalle bırakmayacağız. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda Dönerciler çarşısı olarak da bilinen Müftülük caddemizi neredeyse bir daire parasına düzenleyerek esnafımızın ve hemşehrilerimizin kullanımına açmıştık.
“Ekiplerimiz, hazırladığımız plan çerçevesinde eksik olan yol, kaldırım çalışmaları ve asfalt serim işlemlerini hız kesmeden devam ettiriyor. Bu kapsamda Yenice Mahallesi Eski Hayır Evi ve Kuaförler Sokağı ile Ahi Evran Mahallesi 735. Sokaktaki yol, kaldırım çalışmalarımız bitme aşamasına geldi. Yol ve kaldırım çalışmasının hemen ardından da ekiplerimiz tarafından asfalt serim işlemlerimiz gerçekleştirilecek. Her şey insanlarımızın daha güzel bir Kırşehir’de yaşaması için. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Kırşehirli hemşehrilerime saygılarımı sunuyorum.”
Başkan Ekicioğlu, Kervansaray Mahallesi Hastane arkası, Şehit Yasin Gevrek Caddesi’nde asfalt çalışmalarının aralıksız şekilde sürdüğünü sözlerine ekledi. (HABER MERKEZİ)


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
nevzat özcan
nevzat özcan - 1 hafta Önce

yıllar önce (sanırım 2014)memleketim Kırşehir'de kaldırım çalışması vardı,yıl 2021 de gene var,bu ilin başka sorunu yok sanırım önceki ve şimdiki başkanın siyasi görüşleri ayrı olsada icraatları aynı kutlamak lazım

SIRADAKİ HABER