“Hemşehrilerimizin beklentileri için doğru iş yapmayı hedefliyoruz”

“Hemşehrilerimizin beklentileri için doğru iş yapmayı hedefliyoruz”

Başkan Ekicioğlu, üç mahallenin sakinleriyle imar revizyonu konusunu ele aldı:

“Hemşehrilerimizin beklentileri için doğru iş yapmayı hedefliyoruz”

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Çukurçayır, Kuşdilli ve Bağbaşı Mahallesi sakinleri ve Muhtarlarıyla bir araya gelerek Kırşehir ile ilgili tüm çalışmalarda olduğu gibi İmar Revizyon konusunda da “Ne yapacaksak hep birlikte yapacağız. İstişareleri önemsiyoruz.” dedi.

19 Ocak 2022 Çarşamba günü Çukurçayır Mahallesi Muhtarı İbrahim Yıldırım, Kuşdilli Mahallesi Muhtarı İlhami Öztürk, Bağbaşı Mahallesi Muhtarı Dursun Şahbaz ve bu mahallelerde arsası ve evi bulunan hemşerilerimizle Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Gönüldağı Salonunda bir araya gelen Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, İmar Revizyon toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uçar, İmar Müdürü Mustafa Bayramgürler ile Emlak ve İstimlak Müdürü Mustafa Orman da katıldı.

Mahalleleri sakinleri ve Muhtarlarıyla bir araya gelen Başkan Ekicioğlu, Kırşehir ile ilgili tüm çalışmalarda olduğu gibi İmar Revizyon konusunda da “Ne yapacaksak hep birlikte yapacağız. İstişareleri önemsiyoruz.” ifadelerini kullanarak şu açıklamada bulundu:

“Mahalle sakinlerimizin fikirleri bizler için çok önemli. Doğru bir İmar uygulaması aynı zamanda tüm Kırşehir’imiz için de çok önem arz ediyor. Revizyonlarla ilgili olarak alınacak kararların ortak bir akılla ve kararla alınmasını önemsiyoruz. Biz, proje ekibimizle yaptığımız çalışma sonucunda yüzde doksan temiz parsel verilecek yüzde 10 hisselenecek. Bu iş için milyonlarca para verilip dışarıdan çalışma yaptırmadık; kendi personelimizle bu işi gerçekleştirdik. Diğer tüm konularda olduğu gibi bu konuda da hemşehrilerimizin beklentilerini de hesaba katarak doğru iş yapmayı hedefledik. Ne yapacaksak hep birlikte yapacağız. İstişareleri önemsiyoruz.”

Başkan Ekicioğlu toplantıda, hem mahalle muhtarlarını hem de mahalle sakinlerini dinleyerek sorularını da yanıtladı.

Bu tür istişare toplantılarını bundan sonra da sürdüreceklerini ifade eden Başkan Ekicioğlu, toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

İstişare toplantısına katılan muhtarlar ve mahalle sakinleri de şeffaf bir Belediyecilik anlayışıyla yaptıkları çalışmaları anlatan ve kendilerini bilgilendiren Başkan Ekicioğlu’na teşekkür ettiler. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER