Gazeteci Demirağ’dan Kırşehir’e övgülü sözler

Gazeteci Demirağ’dan  Kırşehir’e övgülü sözler

Yavuz Selim Demirağ: “Belediye Başkanının hakkını teslim etmeliyim; Selahattin Ekicioğlu gibi bir Belediye Başkanı görmedim. Gerçekten örnek bir başkan”

Gazeteci-Yazar Yavuz Selim Demirağ'ın, katıldığı bir televizyon programında Kırşehir ve Kırşehir Belediyesi ile ilgili yorumları yoğun ilgi gördü.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu 9 Haziran 2022 Perşembe günü gazeteci-yazar Yavuz Selim Demirağ ve AREA Araştırma Şirket Müdürü Murat Karan ile Ağalar Konağı'nda Kırşehir ve ülke gündemine dair verimli bir sohbet gerçekleştirerek Kırşehir Belediyesi olarak üç yıl boyunca her türlü engellemelere rağmen projeleri Kırşehir halkından aldıkları destekle nasıl hayata geçirdiklerini anlatmıştı.

Gazeteci-Yazar Yavuz Selim Demirağ, AREA Araştırma Şirket Müdürü Murat Karan ile birlikte katıldığı, KRT TV’de yayınlanan ''Stüdyo Ankara'' programında Kırşehir ziyaretine değinerek Kırşehir Belediyesi’nin çalışmalarına dikkat çekti.

Demirağ, programda yaptığı konuşmasında şunları ifade etti:

“Kırşehir, Anadolu'nun ortasında AK Parti'nin bir dönem en güçlü olduğu yerlerden birisiydi. Kaldı ki bir de MHP damarı vardır Kırşehir'de ama Belediye Cumhuriyet Halk Partisi'nde ve CHP'nin milletvekili de var. Fakat Belediye Başkanının hakkını teslim etmeliyim. Selahattin Ekicioğlu gibi bir Belediye Başkanı görmedim. Gerçekten örnek. Koruması, makam aracı olmadan ne yapıyor biliyor musunuz? Toplu Taşıma Kartı var Belediyenin otobüsüne biniyor, 'Halk ne yapıyor?’ diyor. Minibüse biniyor, 'Öğrenciler ne yapıyor?'' diyor. İşin ilginç yanı şöyle bir şey söyledi: ‘Kırşehir küçük gibi görünür ama ekonomik yönden de fena bir şehir değildir. Toplu taşıma kullanımı yüzde 70 oranında artmış. Çünkü vatandaş arabasına benzin koyamıyor, gaz koyamıyor’ dedi. Tabii toplu taşıma artarken insanların şehir dışına yaptığı seyahatler de yüzde 70 oranında düşmüş. Diğer taraftan atık oranları, çöp oranları da düşmüş. Tüketeceksin ki atacaksın değil mi? Bu durum bana göre ekonominin en önemli göstergelerinden de bir tanesi.'' (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2022, 16:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Necmi doğanyiğit
Necmi doğanyiğit - 2 hafta Önce

Vay be biz uzayda yaşıyoruz her hayde

SIRADAKİ HABER