Emre Yılmaz DP Kırşehir İl Gençlik Kolları Başkanı

Emre Yılmaz DP Kırşehir İl Gençlik Kolları Başkanı


Demokrat Parti Kırşehir İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na Mali Müşavir Emre Yılmaz getirildi.
Kırşehir doğumlu olan Yılmaz, daha önce Gençlik Kolları Teşkilat Başkanlığı vazifesini de yürütmüştü. Aynı zamanda Gençlik Kolları Genel İdare Kurulu üyesi olan Yılmaz, uzun zamandır Demokrat Parti’de siyasetle uğraşıyor. Yılmaz 2019 yerel seçimlerinde Kırşehir Demokrat Parti 1. sıra İl Genel Meclisi adayıydı.
Demokrat Parti geleneğinin aileden geldiğini ifade eden Yılmaz, 1973 yılında Adalet Partisi İl Başkanlığı yapmış olan Katibin Abdullah Yılmaz’ın da torunu.
YILMAZ: “DAVASI BÜYÜK OLANIN SEVDASI BÜYÜK OLUR”
Kırşehir İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na getirilen Yılmaz yaptığı açıklamada; “Başta Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal Beyefendiye teşekkürlerimi iletiyorum. Ayrıca başta Gençlik Kolları Genel Başkanımız Berkay Güloğlu ve Gençlik Kolları Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahim Özyurt olmak üzere Gençlik Kollarında birlikte çalıştığımız eski-yeni bütün yol arkadaşlarımı da tebrik ediyorum. Biz birlikte bir yola çıktık, bir davaya inandık. Bu yolun adı ‘hürriyetçi demokrasi’ yolu, bu davanın adı ‘Özgürce Konuşan Büyük Türkiye’ davası. Bu yol nice demokratların ve vatanseverlerin uğrunda fedakarlıklar yapmalarına rağmen geri dönmeyi bir an bile düşünmedikleri bir yol. Bu dava vatan, millet ve memleket davası. Bu dava Türkiye Cumhuriyeti kadar büyük ve köklü bir dava. Davası büyük olanın sevdası da büyük olur. Bu davaya baş koyan her vatansever gibi bizim de sevdamız büyük, gayretimiz büyük, hedefimiz büyük. Uzun zamandır çıktığımız bu yolda hatırı sayılır bir mesafe kat ettik, bu davanın Türkiye’yi daha iyi bir geleceğe götüreceğine şüphem yok. Bu yolun sonu güzel, bu yolda bulunmak bile güzel. Bu davada bu yolda bizden önce bulunanlara minnet ve teşekkürlerimi sunarken, şu anda bu yolda ve bu davada birlikte hareket ettiğimiz bütün arkadaşlarımı da tebrik ediyorum. Biz beraber bu ülkeyi daha iyi bir yere getiririz diyorum. Herkese teşekkür ediyorum. ” ifadelerini kullandı.
GÜLOĞLU: “DEMOKRATLARIN VARİSLERİYİZ.”
Atamaların ardından yaptığı açıklamada Demokrat Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Av. Berkay Güloğlu; “Ülke çapında Demokrat Parti gençleri olarak teşkilatlanıyoruz. Bu ülkeye ve bu millete hizmetkarlık vazifesi demokratların mirasıdır. Bizler de bu ülkede aydınlığın, özgürlüğün ve refahın teminatı olan demokratların varisleriyiz. Demokrat Gençlik Türkiye’yi yeniden aydınlatmak ve daha güzel bir geleceğe ulaştırmak için gayret ediyor. Bu doğrultuda tercih edilen arkadaşlarımızın da vazifelerini hakkıyla yapacaklarından şüphem yoktur. Her birinin bulunduğu ilde bir yıldız gibi vatanı ve milleti aydınlatacaklarından şüphem yoktur. Yeni atanan il başkanlarımızı tebrik ediyor ve görevlerinde başarılar diliyorum. El ele vererek, 81 köşesinden tutarak bu ülkeyi ayağa kaldıracağımıza, hep birlikte Türkiye’yi daha ileriye taşıyacağımıza inanıyorum. Gücümüz de, isteğimiz de, gayretimiz de yerindedir. Yolumuz açık olsun.” dedi. (HABER MERKEZİ)
Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2020, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER