“Büyük Önderimiz Atatürk'ün  ilke ve devrimlerinin değeri  her geçen gün daha iyi anlaşılıyor”

“Büyük Önderimiz Atatürk'ün  ilke ve devrimlerinin değeri  her geçen gün daha iyi anlaşılıyor”

Başkan Ekicioğlu, Atatürk’ü Anma Programları’na katıldı:

“Büyük Önderimiz Atatürk'ün 
ilke ve devrimlerinin değeri 
her geçen gün daha iyi anlaşılıyor”

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. Yıldönümü nedeniyle bugün Cacabey Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde Vali İbrahim Akın, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Milletvekili Metin İlhan, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla bir anma programı düzenlendi. 
Saat 09:05’teki Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okumasının ardından Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Âşık Sait Salonundaki Anma Programına geçildi.
Saat 13:00’da Cacabey Meydanı Atatürk Anıtı önünde, CHP İl Başkanlığı tarafından hazırlanan programa CHP İl Başkanı Baran Genç’le birlikte katılan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, İl Başkanı Baran Genç’in konuşmasının ardından yaptığı konuşmasında şunları ifade etti:
“Kurtuluş Savaşı'nın önderi, özgürlük ve bağımsızlığın simgesi, ebedi başkomutan, eşsiz devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikal edişinin yıl dönümünde büyük bir özlem, şükran ve minnetle anıyorum. Büyük Önderimiz Atatürk'ün ilke ve devrimlerinin değeri her geçen gün toplumumuzun tüm kesimlerince daha iyi anlaşılıyor, kan ve barut kokusunun hâkim kılınmaya çalışıldığı coğrafyamızda özgür ve onurlu yaşamak isteyen milyonlara ilham vermeye devam ediyor.
“Atatürk'ün harcını bağımsızlık bilinci ve milli egemenliğe kayıtsız bağlılıkla kardığı Türkiye Cumhuriyeti'nin temel ilkeleri ve kuruluş değerleri, mazlum milletler için kendilerini barışa, huzura, adalete ve demokrasiye ulaştıracak pusula olma görevini sürdürüyor. Bu bağlamda, Atatürk'ün kurucusu olduğu Cumhuriyet sayesindedir ki ülkenin gerçek sahipleri bir kişi, bir aile veya bir zümre değil, milletin kendisidir.
“Cumhuriyetimizin temeli olan demokratik, laik, sosyal hukuk devleti ilkesi, milli egemenliğin güvencesi ve karşı karşıya bulunduğumuz adaletsizliklerin, haksızlıkların, ekonomik ve sosyal sorunların çaresidir. Bu nedenle özgür ve onurlu yaşamak isteyen her yurttaşımız, Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerlerine kararlılıkla sahip çıkma ve Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırma, ülkemizde mutlak adaleti sağlama mücadelesinin parçasıdır. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikalinin 83. Yıldönümünde Aziz Atatürk ve silah arkadaşlarıyla vatanımız için şehit düşmüş tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum; tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum." (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2021, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER