“Belediye için zaman daralıyor”

“Belediye için zaman daralıyor”

Memleket Partisi İl Başkanı Baltalık:

“Belediye için zaman daralıyor”

Memleket Partisi İl Başkanı Gülay Baltalık bir açıklama yaparak geçen 3 yıllık süreçlerini değerlendirdiği Kırşehir Belediyesi’ni, belediyeciliğin asli görevleri olan konuları hizmet diye anlattıklarını iddia ederek eleştirdi.

Başkan Baltalık yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kırşehir'de 31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sürecinde ar-ge çalışmalarını vatandaşa proje diye anlatan CHP'li ittifak belediyesi geçen 3 yıllık süreçte kamuoyunda itibar zedelenmesi yanı sıra şehre katma değer sunacak bir proje yapılmaması ile de tarihi bir rekora imza atmak üzere.

Aşıkpaşa Tabiat Parkı’nın arka kısmına yapılan kır- köy adlı yapıyı bazı ulusal kanallarda proje olarak tanıtan yetkililer, şehrin eksik kalmış ve acil yatırıma ihtiyaç duyulan alanlarını da görmezden geldiler.

Kırşehirli bir vatandaş olarak CHP ve ortağı İYİ Parti yönetimden temel görev olan asfalt ve peyzaj çalışmalarını proje olarak kanal kanal gezip anlatmalarını kınıyorum. Bu belediyeciliğin asli görev zaten.

İhtiyacımız olan liyakatten uzak belediyemizin liyakatli kişilerin ellerine teslim edilerek şehirde istihdam sağlayacak ciddi projelere imza atmalarını sağlamak olmalıdır.

Şayet bilmiyor iseniz ben öneri sunayım sayın başkan, 3 dönemdir yılan hikayesine dönen eski adıyla esnaf sarayı yeni adıyla esnaf eğitim merkezi kurulmasının yolunu açın, Ticaret Bakanlığı da gereğini yapsın. İnanıyorum ki bu merkez Ahi şehrinde liyakatli esnafların da yetişmesine katkı sunacak.

Ekonomik krizin bu denli derin yaşandığı süreçte iktidara payelik yapmayın, gereğini yapın. Kırşehir halkının umutlarını söndürdünüz. Yarım kalan işleri bitirin ki vatandaş ve esnaf rahat nefes alsın. Kışın karları temizleyemeyen ve insanları beyaz örtüye güneş çıkana dek mahkum eden siz, ittifak belediyesi yöneticileri halka ne denli sosyal belediyecilik anlayışında olduğunuzu da gösterdiniz. Bizler uyarıyoruz zaman sizin için daralıyor.” (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çetin yurdusev
Çetin yurdusev - 2 ay Önce

Gülay adam kazandı zih niyetinin yöneticisi sendeki muhalefete muhalifsin

SIRADAKİ HABER