Ankara Büyükşehir Belediyesi Heyeti, Farbel Fabrika Alanı’nı inceledi  

Ankara Büyükşehir Belediyesi Heyeti,  Farbel Fabrika Alanı’nı inceledi  

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Pazar günü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na proje alanını yerinde tanıtımını yaptıklarını belirterek, 20 Aralık Pazartesi günü de Ankara Büyükşehir Belediyesi Heyetini Kırşehir’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Heyetinin ilimize gelerek satın alarak Belediye’ye kazandırdıkları ve tarımsal sanayiyi geliştirmek için kurmayı hedeflediği fabrika alanında incelemede bulunduğunu açıkladı.

Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uçar ve S.S. Kırşehir Köy Kent Üretim İşletme Hayvancılık ve Kalkınma Kooperatifi Başkanı Bülent Bilici’nin söz konusu fabrika alanında Ankara Büyükşehir Belediyesi BELPA Genel Müdürü Ramazan Değerli başkanlığındaki, aralarında Ankara BB Halk Ekmek Genel Müdürü ve Ankara BB BELPAS Genel Müdürlerinin de bulunduğu heyete tanıtımının ardından Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile Ağalar Konağı’nda bir istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu Pazar günü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun proje alanını yerinde tanıtımını yaptıklarını belirterek, Pazartesi günü de Ankara Büyükşehir Belediyesi Heyetini Kırşehir’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Başkan Ekicioğlu, söz konusu alanda kurmayı hedefledikleri ve tarımsal sanayinin gelişmesi ve buna paralel olarak oluşacak istihdamın öneminin vurgulamasıyla birlikte Büyükşehir Belediyelerinin de projeye ilgi göstererek incelemelerde bulunmasının Kırşehir için çok önemli olduğunu ifade etti.

Daha sonra Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Aydost Toplantı Salonu’nda Ankara Büyükşehir Belediyesi Ekibine bir sunum gerçekleştiren Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uçar, projenin detaylarını aktararak, hedeflerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Yardımcısı Osman Uçar’ın sunumunun ardından ise S.S. Kırşehir Köy Kent Üretim İşletme Hayvancılık ve Kalkınma Kooperatifi Başkanı Bülent Bilici de projenin kurulum maliyetini içeren bir slayt gösterimi yaptı.

Toplantı, heyetlerin sonraki süreçlerde istişare içerisinde bulunulması kararının ardından sona erdi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER