“15 YIL BOYUNCA EKMEKLE NASIL OYNANACAĞININ KİTABINI YAZDIĞINIZI NE ÇABUK UNUTTUNUZ?”

“15 YIL BOYUNCA EKMEKLE NASIL OYNANACAĞININ KİTABINI YAZDIĞINIZI NE ÇABUK UNUTTUNUZ?”

CHP İl Başkanı Şeref Baran Genç, AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal’ın eleştirilerine yanıt verdi:

“15 YIL BOYUNCA EKMEKLE NASIL OYNANACAĞININ KİTABINI YAZDIĞINIZI NE ÇABUK UNUTTUNUZ?”

CHP Kırşehir İl Başkanı Şeref Baran Genç, geçtiğimiz günlerde iki kez açıklama yaparak CHP’li Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nu eleştiren AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal’ın sözlerini yazılı bir açıklama ile değerlendirdi.  
Seher Ünsal’ın Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun seçimlerde çalışanların ekmeği ile oynamayacağı sözü verdiğini, ancak bunu yerine getirmeyerek bazı çalışanların çıkartarak ekmeği ile oynadıklarını ifade etmesinin ardından bir açıklama yapan CHP İl Başkanı Şeref Baran Genç, Seher Başkan’a yanıt verirken, “15 yıl boyunca ekmekle nasıl oynanacağının kitabını yazdığınızı ne çabuk unuttunuz?” diye sordu.
AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal’la birlikte Kırşehir Belediye Meclisi Üyeliği yaptıklarını ifade eden Başkan Baran Genç, hem devraldıkları Kırşehir Belediyesi’nin durumunu, hem de Başkan Ünsal’ın eleştirilerine yanıt verdi.
AK Parti’li Belediye Başkanı’nın dönemin Belediye Meclis Üyelerine 202 Milyon TL olarak açıkladıkları belediye borcunun 562 Milyon TL olduğuna dikkat çeken CHP İl Başkanı Şeref Baran Genç, yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti:
“Bir süredir AKP İl Başkanı Seher Ünsal Hanımefendi’nin yayınladığı videoları ve basın açıklamalarını takip ediyoruz.  Seher Hanım ile AKP’nin son döneminde beraber belediye meclis üyeliği yapmıştık. Kendisini iyi tanırım. Yalnız kendilerine bazı hatırlatmalar yapmak isterim. Sayın başkan, Kırşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin Ekicioğlu ile alakalı eleştirilerini sıralamış fakat kendi dönemlerini çabuk unutmuşa benziyor. 
“Dönemin Belediye Meclis Üyelerine 202 Milyon TL olarak açıkladıkları belediye borcunun 562 Milyon TL olduğunu ne çabuk unuttunuz?
“Sahte diploma ibraz edip kadro verdiğiniz, hiçbir özelliği olmayan torpilli adamlarınızın asgari ücret 2.324 TL iken 9.000 TL aldığını ne çabuk unuttunuz?
“Kadın ve Gençlik Kollarınızın, özel kalem müdürlüğünden yiyip içtikleri binlerce lirayı, müdürlerin evlerine Ağalar Konağı’ndan giden baklava, börekleri ne çabuk unuttunuz?
“CHP’li belediye 2 yılda 1 tane özel kalem müdürü atayamazken,   özel kalem müdürlüğü kadrosundan memur yaptığınız 14 torpilli adamınızı ne çabuk unuttunuz?
“İki yıl boyunca çile çektirdiğiniz Ankara ve Terme Caddesi esnafını ne çabuk unuttunuz?
“Yarım bıraktığınız Şehir İçi Dolmuş durağı projesini ne çabuk unuttunuz?
“Şehrin göbeğine hançer gibi sapladığınız hükümet konağı yerine  yurt binasını ne çabuk unuttunuz?
“Milli Eğitim Müdürü atanacağı zaman Milletvekiliniz ile ayrı ayrı adamlar için Milli Eğitim Bakanlığı’na gittiğinizi ne çabuk unuttunuz?
“Şehrin en yüksek puanlı lisesi olan Fen Lisesinin süresi dolan müdiresinin görev süresini uzatabilmek için okulun adını değiştirdiğinizi ne çabuk unuttunuz?
“Eski hastanenin yeri boş dururken, üstelik dönemin AKP milletvekili Mikail Arslan tarafından projesi tamamlanmışken iptal ettirdiğinizi, yeni hastane binası dururken, sırf bazılarınızın arsaları değerlenecek diye Devlet Hastanesini şehir dışına taşımak istediğinizi ne çabuk unuttunuz?
“2018 sonunda teslim etmesi gerekirken, bugüne kadar teslim etmeyen Bağbaşı TOKİ müteahhidini ne çabuk unuttunuz?
“Kendi döneminizde Karayolları Kanununa aykırı bir şekilde, yola sıfır yaptığınız ucube terminal binasını ne çabuk unuttunuz?
“Çift maaş alan personelden bahsetmişsiniz; kendi döneminizde belediyenin çeşitli birlik ve şirketlerinden 3-4 maaş alan müdürlerinizi ne çabuk unuttunuz? (Döneminizin muhasebe müdürü, şimdi AKP’li bir ilçe belediyesinde başkan yardımcısı olan arkadaşınız hatırlamanızda yardımcı olabilir.)
“Personelin ekmeğinden bahsetmişsiniz; 15 yıl boyunca ekmekle nasıl oynanacağının kitabını yazdığınızı ne çabuk unuttunuz? (Yoksa size istihbarat sağlayan personelinizin yeri değişti diye mi rahatsızsınız?)
“Bu arada unutmadan 128 nerede? Saygılarımla…” (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER