Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, şehrin dört bir tarafında vatandaşların mağdur olmaması için bilgilendirme broşürleri dağıtmaya devam ediyor.

Dilenciliğin Önlenmesi ve Sosyal Destek Projesi; 2024 yılı Mart ayında yapılan saha çalışmalarında, İl Emniyet Müdürlüğü personeli ile Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Zabıta ekiplerinin katılımı ile 1.001 kişi bilgilendirilerek, 1374 adet broşür dağıtımı gerçekleştirildi.

FATMA DURAK VEFAT ETTİ FATMA DURAK VEFAT ETTİ

Güvenli Gelecek İçin Bilinçli Toplum Projesi; 2024 yılı Mart ayında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte esnaf, kamu görevlisi, işçi vb. toplumun her kesiminden vatandaşlara ve öğrencilere yönelik olmak üzere toplam 8 bilgilendirme toplantısı tertip edilmiş, bu toplantılara 940 kişi katılmış, 1068 adet broşür dağıtımı yapıldı.

Trafikte Etkin Eğitim Projesi; 2024 yılı Mart ayında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri ile birlikte 6 anaokulunda 81 anaokulu öğrencisi ve 15 öğretmene yönelik bilgilendirme yapıldı.

evik Kuvvet Eğitim ve Performans Projesi; 2024 yılı Mart ayında İl Sağlık Müdürlüğü ve Ahi Evran Üniversitesi koordinesinde 11 Çevik Kuvvet personeline gerekli sağlık ve dayanıklılık testleri yapılmış, diyetisyen ve psikolog ile toplantılar gerçekleştirilmiş ayrıca Ahi Evran Üniversitesi BESYO Spor Salonunda konusunda uzman akademisyenler eşliğinde fiziksel antrenmanların yapılmasına devam edildi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)