Kırşehir halkından özür dileyerek geri adım attı Kırşehir halkından özür dileyerek geri adım attı

Şehrimiz Gölhisar Mahallesi’nde kurulu bulunan Petlas'ın 20 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirdiği akıllı depolama sistemi, 1 milyondan fazla lastiğin el değmeden depolanmasını sağlıyor.

Petlas açıklamasına göre, “Kırşehir'de yer alan 450.000 m2 kapalı alana sahip üretim tesisimiz ve binlerce çalışanımızla, Avrupa'nın tek çatı altında bulunan en büyük lastik fabrikasına sahip şirketiyiz. Türkiye'nin lastik üretimindeki öncü rolümüzü ve dünya çapında kaliteli ürünler sunma konusundaki liderliğimizi sürdürüyoruz. Fabrikamızda bulunan yaklaşık 70 bin m² alan üzerinde 2 bin 100 m yol uzunluğuna sahip olan Türkiye’nin ilk ve tek akredite lastik test pisti ile Ar-Ge sürecindeki tüm ölçümleri yapabiliyoruz.  Depolama ve lojistikte devrim niteliğinde bir sistem olan akıllı depolama sistemiyle iş süreçlerimizde verimliliği artırıyoruz” ifadelerine yer verildi.

İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) hazırladığı 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 Araştırması'nda 68'inci sırada yer alan Petlas, bu kapsamda 20 milyon dolarlık yeni teknoloji yatırımıyla akıllı depolama sistemini devreye aldı.

Kırşehir’de istihdama büyük katkı sağlayan ve 5 bine yakın insana iş ve aş veren ve Endüstri 4.0 teknolojisine geçiş çalışmalarına yönelik yatırımlarını sürdüren Petlas, üretim teknolojilerini yeni gelişmeler doğrultusunda sistematik olarak güncelliyor.

Petlas, Yeni depolama sistemi, üretim prosesinin ardından son kontrol ve otomatik test süreçleri tamamlanan lastikleri el değmeden, robotik sistemler vasıtası ile depo alanına transfer ediyor. (HABER: AYHAN CEYLAN)