Kırşehir’de 1976 yılında temeli atılarak yapımına başlanan ve birçok sıkıntı süreçten sonra Abdulkadir Özcan A.Ş.’ye geçen Petlas akılcı politikalar ve özverili çalışmalar sonucu hızla büyüyen bir kuruluş haline geldi.

5 küçükbaş, 3 büyükbaş hayvan yanarak telef oldu 5 küçükbaş, 3 büyükbaş hayvan yanarak telef oldu

Türkiye’ye örnek bir kuruluşu haline gelen Petlas Lastik Fabrikası,  Türkiye'de üretim yapan büyük üreticilerin yer alması nedeniyle lastik sektörü için de oldukça önemli bir gösterge olan araştırmada, 68'inci sıraya yer aldı. İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) hazırladığı Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 Araştırması'nda 68'inci sırada yer alan Petlas Kırşehir’e her alanda büyük katkı sağlıyor.

İlimizin en büyük işletmesi olan PETLAS’tan son yapılan açıklamaya göre, 4.844 kişiye istihdam sağlanıyor. Petlas’ta yapılacak yeni tesislerle birlikte yaklaşık 2.000 kişiye daha istihdam kapısının aralanacağına dikkat çekiliyor.

Bu arada geçtiğimiz günlerde Vali H. Mete Buhara’nın başkanlığında yapılan değerlendirme toplantısında ilimiz genelinde yatırım ve istihdamla ilgili bilgiler verildi.

İlimizin istihdam ve ekonomisine önemli katkı sağlayan Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi’nde şu an 77 işletmenin faaliyet gösterdiği, Mevcut OSB’de 34 parselde inşaat çalışmalarının hızla devam ettiği, yapıların tamamlanması ile en az 750 kişilik ek istihdam artışının olacağı bildirildi.

Organize Sanayi Bölgemizin genişleme çalışmalarının da tüm hızıyla devam ettiği, 1.410.000 m² genişleme alanının parselasyon çalışmalarının tamamlandığı, imar planının Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında onay aşamasında olduğu, 44 parselden oluşacak olan yeni OSB sahası için yeterli talebin mevcut olduğu, açılacak işletmelerde yaklaşık 5.000 kişilik istihdam beklentisinin olduğu ifade edildi.  (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)