CHP lideri Özgür Özel'in, ışık açma-kapatma çağrısı Kırşehir'de de yanıt buldu. CHP lideri Özgür Özel'in, asgari ücrete zam konusunda ışık açma kapama çağrısı yanıt buldu.

Bedelli askerlik ücreti 217 bin 871 TL oldu Bedelli askerlik ücreti 217 bin 871 TL oldu

Özel'in "Asgari ücrete zam istiyorsanız, asgari ücret artsın istiyorsanız bu akşam saat 21.00'de başlıyoruz. Işıkları yakın, ışıkları kapatın." sözleri sonrası Kırşehir ile birlikte birçok kentten eyleme dair görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Eyleme CHP Genel Merkezi de katıldı.

CHP lideri Özel, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Tüm Türkiye'ye ışık açma kapama çağrısı yapan Özel, "Asgari ücrete zam istiyorsanız, asgari ücret artsın istiyorsanız bu akşam saat 21.00'de başlıyoruz. Işıkları yakın, ışıkları kapatın. Işıklar uzaydan görülecek. Kendinizi gösterin, zam isteyenler ayağa kalksın. Zammı söke söke alacağız." dedi.

Özel'in sözleri üzerine 9 Temmuz Salı akşamı saat 21.00 için çağrı yaptığı ışık açma-kapatma eylemi ülke genelinde yapıldı. Bazı kentlerdeki vatandaşlar, Özgür Özel'in çağrısına kulak vererek ışıklarını söndürüp açtı.

Kırşehir'de de bir çok mahalle ve sokaklardaki binalarda vatandaşlar saat 21.00'i gösterdiğinde CHP Lideri Özgür Özel'in çağrısı olan ışık aç-kapat işlemini yüzlerce vatandaş gerçekleştirerek dünyaya seslerini uzay aracılığıyla duyurmaya çalıştılar.

Muhabir: FAHRETTİN TOKER