Özgür Özel kimdir? Özgür Özel nereli? Özgür Özel kaç yaşında? Özgür Özel alevi mi?  gibi sorular sosyal medyada sıkça sorgulanmaya devam ediyor. 

CHP Grup Başkanı Özgür Özel bombayı patlattı. Genel başkan adaylığı için Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı yarışma kararı alan Özgür Özel kimdir? Özgür Özel nereli? Özgür Özel kaç yaşında? Özgür Özel alevi mi?

CHP Grup Başkanı Özgür Özel Türkiye'nin gündemi oldu. CHP’nin Kasım ayı başında yapılması planlanan 38. Olağan Kurultayı’nda genel başkan adaylığı için Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı yarışma kararı alan Özgür Özel araştırmaları başladı. Bu gelişmelerin ardından milyonlarca vatandaş sosyal medyalarda Özgür Özel kimdir? Özgür Özel nereli? Özgür Özel kaç yaşında? Özgür Özel alevi mi? sorularını araştırıyor.

ÖZGÜR ÖZEL KİMDİR?

1974 Manisa doğumlu olan Özgür Özel İzmir Bornova Anadolu Lisesi Almanca Bölümü ve Manisa Lisesi’nde orta ve lise öğretimini tamamladı. Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde lisans eğitimini bitirdi. 1999 yılında serbest eczacılığa başlayan Özgür Özel, Manisa Eczacı Odası’nda, 2001-2007 yılları arasında bir dönem Genel Sekreterlik ve iki dönem Oda Başkanlığı görevlerini yaptı. Aynı yıllarda Manisa Akademik Odalar Birliği Dönem Sözcülüğü ve Başkanlığı görevlerini yürüttü.
29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Belediye Başkan adayı olan Özgür Özel, 33. Olağan Kurultay’da ve 15. Olağanüstü Kurultay’da Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İli Delegesi olarak görev yaptı. 2007 yılı ve 2009 yılı Aralık aylarında yapılan seçimlerde Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyetine seçildi.
Türk Eczacıları Birliği’nde bir dönem Saymanlık, iki dönem Genel Sekreterlik görevlerini yürüttü. 10.03.2011 tarihinde Milletvekili Adayı olmak üzere görevinden istifa etti. 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Manisa milletvekili olarak seçildi. Anne ve babası emekli öğretmen olan Özgür Özel'in Ecz. Didem Özel ile evliliğinden İpek adında bir kızları var.

Mehmet Ali Yılmaz kimdir? Mehmet Ali Yılmaz nereli ve kaç yaşında? Mehmet Ali Yılmaz kimdir? Mehmet Ali Yılmaz nereli ve kaç yaşında?

ÖZGÜR ÖZEL ALEVİ Mİ?

Aslen Manisalı olan Özgür Özel'in anneannesi Selanik, dedesi ise Üsküp’lüdür. Özgür Özel’in babaannesi ise Pirçovalı’dır. (HABER MERKEZİ)

Editör: Fahrettin Toker