Şehrimizde faaliyet gösteren Özel Musa Gül Hastanesi’nde, şehrin ihtiyacı olan branşlarda yeni uzman doktorların göreve başladığı bildirildi.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Hastane Yönetim Kurulu Başkanı Musa Gül, “Güç koşullarda tıbbi enkaz olarak devraldığımız hastanemizde bir yandan hizmet binasında fiziki iyileştirmeler devam ederken diğer yandan alanında uzman hekimlerimizi kadromuza dahil ederek, hemşerilerimizin teşhis ve tedavi süreçlerinde, kaliteli ve güvenli sağlık hizmeti almaları için elimizden gelen en yoğun gayreti gösteriyoruz. Bu bağlamda son olarak 4 yeni hekimle sözleşme imzalayarak göreve başlattık. Doç. Dr. Serkan Kırbaş, Nöroloji Polikliniğinde, Op. Dr. Vefa Movleyeva, Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniğinde, İç Hastalıkları Uzman Uzm. Dr. Cuma Kaya Dahiliye Polikliniğinde ve Uzm. Dr. Murad Musayev anestezi dalında hasta kabulüne başlamışlardır. Çok yakında bir kardiyoloji uzmanı da göreve başlayacaktır. Yeni hekimlerin de katılımı ile daha da güçlenen hastanemizde, dahiliye, genel cerrahi göz hastalıkları, çocuk sağlığı ve hastalıkları kadın Hastalıkları ve Doğum, Kulak Burun Boğaz ve Boyun Cerrahisi, Üroloji, Nöroloji ve Anestezi birimlerimizde, günlük poliklinik hizmetlerimiz, sistemli bir şekilde devam etmektedir. Amacımız, sağlıkta kalite standartlarını yakalamış, Tanı tedavi ve kontrol süreçleri ile kent merkezinde alternatif bir sağlık kurumu yaratmaktır, sağlığın doğuştan gelen bir hak olduğunun bilinciyle hareket ediyor, gerek ayaktan, gerekse yatarak, kaliteli ve güvenilir sağlık hizmetini en uygun maliyet ile hemşerilerimize sunmanın gayreti içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

Tıp alanındaki gelişmelere paralel olarak, tıbbi cihazların yenilenmesi ve Hastanede iyileştirme çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirten Musa Gül, Açık MR, Tomografi, Mamografi ve röntgen çekimlerinde uzun uzun beklemeye ya da başka şehirlere gitmeye gerek kalmadığının altını çizerek, bu alanda yaşanılan sıkıntıyı giderdiklerini, hekim kadrosuna yeni isimleri ilave etmek içinde çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü sözlerine ekledi.  (HABER MERKEZİ)

Dış hava kirliliğine uzun süre maruz kalmamak gerekiyor   Dış hava kirliliğine uzun süre maruz kalmamak gerekiyor