Şehrimizde hizmet veren ve alanında uzman hekimlerin görev yaptığı özel Musa Gül Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı Bayram Gökhan Özcan’ın göreve başlamasıyla birlikte endoskopik cerrahi uygulamaları başladı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Hastane Genel Müdürü Lütfü İncir, “Bilindiği üzere endoskopik cerrahi ile birçok hastalık erken evrede teşhis edilerek tedavileri sağlanmaktadır. Bu alanda ilimizde ciddi sıkıntılar yaşanmakta olduğunu ve hemşehrilerimizin çevre illere gitmek zorunda kaldıklarını biliyoruz. Yoğun hasta talepleri karşısında hastane olarak hemşehrilerimize yardımcı olamamanın üzüntüsünü yaşıyorduk, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Musa Gül beyin yoğun çaba ve özverisi ile Burdur Bucak Devlet Hastanesi’nde görev yapan ve alanında yaptığı başarılı çalışmalarla Burdur’da yılın doktoru seçilen Genel cerrahi uzmanı sayın B. Gökhan Özcan Hocamızı Hastanemiz kadrosuna dahil ederek Hasta kabulüne başladı” dedi.

İlişkinin ciddileşmesiyle evlilik korkusu da başlıyor İlişkinin ciddileşmesiyle evlilik korkusu da başlıyor

Şehrimize gelerek Özel Musa Gül Hastanesi’nde hasta kabulüne başlayan Uzm. Dr. Bayram Gökhan Özcan ise, Özel Musa Gül Hastanesi kadrosuna dahil olmaktan ve Kırşehir halkına hizmet vermekten son derece mutlu olduğunu, Kırşehir’in güzel insanlarına sağlık hizmeti vermenin kendisi için onur olduğunu belirterek endoskopik tedavi hakkında açıklamalarda bulundu.

Özcan, yaptığı açıklamada, “Endoskopi ünitemizin faaliyete geçmesi ile birlikte, Mide ağrısı şikayeti, kansızlık problemi yutma güçlüğü mide ekşimesi reflü göğüste yanma, bulantı kusma yanma ateş ve halsizlik şikayeti olanlar, nedeni bilinmeyen kilo kaybı yaşayanlar mide cerrahisi geçiren hastaların ve daha önceden endoskopi geçirip ilaç verilen hastaların izlenmesinde, ağızdan kahverengi kusma, kan gelmesi yada siyah dışkılaması olanlar, Mideye hortum takılarak beslemek zorunda kalan hastalara, mide kateteri yerleştirmek için, uzun süre kabızlık çeken ve ilaçlı tedaviye cevap vermeyen hastalara, makatta kanaması olanlara, ülseratif kolit, bağırsak duvarlarında anormallikler, polip, divertikül tümör ve damarsal patolojilerin tespit edilmesinde, Tomografi ve ilaçlı tomografi ile mide filmi gibi tetkikler sonucu şüpheli lezyonlar görüldüğünde, bu lezyonlardan parça alınması için endoskopi işlemi uygulanmaktadır” dedi.

Cerrahi Uzmanı Dr. Bayram Gökhan Özcan’ın da katılmasıyla, Özel Musa Gül Hastanesi tüm branşlarda  poliklinik hizmetleri vermeye başladı.  (HABER MERKEZİ)

Editör: İlknur öncü