8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Özel Musa Gül Hastanesi Genel Müdür Lütfi İncir, çalışan kadın personele ve hastanede tedavi gören kadın hastalara karanfil vererek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladılar.

Göstermiş oldukları başarılı sağlık hizmetlerinden dolayı çalışanlarına teşekkür eden İncir güzel dileklerde bulunarak başarılarının devamını diledi.

Kadınların hayatın her alanında en büyük değeri ve saygıyı hak ettiklerini, kadına verilen değerin toplumların gelişimi için de önemli bir ölçü olduğunu bildiren Özel Musa Gül Hastanesi Ciosu Enes Sait Zengin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel açıklamasında ise, ”Kadınlarımız toplumumuzun mimarlarıdır, bir toplumun gelişmesi, değişmesi ve aile yapısı tamamen kadına bağlıdır. Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi de ancak o ülkenin kadınlarının istihdama katılımıyla mümkündür. Bu konuda oldukça hassas davranan hastanemiz kadın istihdamına öncelik vermektedir. Şöyle ki mevcut çalışanlarımızın yüzde 75’i kadın çalışanlardan oluşmaktadır. Çalışanlarımızın her daim varlıklarına muhtaç olduğumuz saygıdeğer kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. Bir toplumun gelişmesi, değişmesi ve aile yapısı tamamen kadına bağlıdır” ifadesini kullandı. (HABER MERKEZİ)