Özel Musa Gül Hastanesi her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası nedeniyle Osman Yalçın Kaya Huzurevinde Yaşlılar Haftası programı düzenledi.

Programa katılan Özel Musa Gül Hastanesi Ciosu Enes Said Zengin,Huzurevi’nde kalan yaşlıları tek tek ziyaret ederek iyi dilek ve saygılarını ileterek, “Büyüklerimize saygı ve değer bu kısa zaman aralığına sığdırılamaz” ifadesini kullanıp sözlerine şu şekilde devam etti:

“Yaşlılar Haftası’nı kutlamaktaki amaç değerlerimizi canlandırmak, topluma, toplum olmanın temel ödevini hatırlatmaktır.Ömrünü, gücünü, yeteneklerini toplum hizmetine adamış yaşlılarımızın kıymetli tecrübelerinden yararlanmak onlarla saygı ve sevgiye dayalı ilişkiler kurmak, bedenen ve ruhen ihtiyaç duydukları dönemde onların yanında olmak en önemli görevlerimizdendir.Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kalmalarını sağlamamız gerekmektedir. İnsanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakım görmeleri en doğal haklarıdır. Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemi olduğu, yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımız.

“Bizleri bugünlere getiren ve geleceğe hazırlayan tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyor, hayatlarının bundan sonrasını sağlıklı, huzurlu ve mutlu geçirmeleri temennisiyle sevgi ve saygılar sunuyorum.”

Osman Yalçın Kaya Huzurevi Müdürü Arif Atak ta gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Özel Musa Gül Hastanesi’ne teşekkürlerini bildirdi. (HABER MERKEZİ)