Ülkemizi sarsan deprem felaketin yaraları ulusal ve uluslararası yardım seferberliği ile sarılmaya çalışıldığı bu günlerde ilimizden de kamu kurumlarının yanı sıra birçok gönüllü kişi ve kuruluş kendi imkânları ile deprem bölgesine yardıma koşuyor. Bu kuruluşlardan biriside ilimizin Özel Hastanesi Özel Musa Gül Hastanesi oldu.

YKS deprem bölgesinde 4 ilde yapılacak YKS deprem bölgesinde 4 ilde yapılacak

Deprem bölgesinde yaralı ve hastaların yardımı için deprem bölgesine giden HastaneCeosu Enes Said Zengin, “Ülkemizin Doğu ve Güneydoğusunda 10 ili etkileyen deprem felaketinin ilk günüden itibaren Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Musa Gül’ün talimatları ile bünyemizde oluşturduğumuz 8 kişilik ilkyardım ve teknik personel den oluşan ekibimizle, bölgede ihtiyaç duyulan malzemeleri ile bölgeye intikal ederek sahadaki yerimizi aldık. Özellikle, Elbistan ve Ekinözü ilçelerinin kırsalında hasar gören yerleşim yerlerinde bulunan depremzedelere ulaştık. Ekinözü Nurhak, Tatlar, Alişar, Gaziler, Barışköy ve Söğütlü, köylerde çalışmalarımız yürütüyoruz. Sağlık ekibimizin ayakta tedavi ve ilaç desteğinin yanında diğer personelimiz gıda, odun-kömür ve diğer ihtiyaç maddelerinin dağıtımı koordinasyonunda görev aldı” diye konuştu.

Depremin olduğu günden itibaren sahada olduklarını belirten Zengin, iki ekiple çalışma yürüttüklerini de belirterek, önümüzdeki günlerde, değişen ihtiyaçlara göre bölgeye tekrar gideceklerini sözlerine ekledi. (HABER MERKEZİ)