10-16 Mayıs Engelliler Haftası kutlamaları kapsamında Beyazay Kırşehir Şubesi tarafından organize edilen engellilere yönelik program çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Askerlik Şubesi Kavşağında başlayan yürüyüş Cacabey Meydanı’nda çelenk sunumu töreniyle devam etti. Programda konuşan Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan, özel bireylerin şartlarının iyileştirilmesi için gerekli çalışmaların kamu kurumları tarafından yapıldığını söyledi.

Jandarma, Emniyet ve Sahil Güvenlik'te 2024 yılı genel atamaları gerçekleştirildi Jandarma, Emniyet ve Sahil Güvenlik'te 2024 yılı genel atamaları gerçekleştirildi

Konan yaptığı açıklamada, "Bu bir kutlama haftası değil, bizim için farkındalık haftası. Engelli bireyler ve ailelerinin hayatlarını nasıl kolaylaştıracağımız çalışmalarını yürütüyoruz. Amacımız var olan hayat standartlarını yükseltmek" dedi.

Engelliler Haftası kutlama programı Askerlik Şubesi önünden Cacabey Meydanı'na yürüyüş, Cacabey Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunma, şehitlerimize Kur'an-I Kerim tilaveti, davul zurna gösterisi, saz dinletisi ve özel bireyli'lerin çalışmaları gerçekleştirildi.

Programda açıklamalarda bulunan Beyazay Kırşehir Şube Başkanı Adnan Göçmen, "10-16 Mayıs Engelliler Haftası olarak kutlanmakta. Bizlerde her zaman özel gereksinimli bireylerimizin yanında olarak, farkındalık yaratan çalışmalarımızla kendilerine ve ailelerine destek oluyoruz. Bu vesileyle özel gereksinimli bireylerimizin gününü kutluyor, onları yetiştiren annelerimizin de Anneler Günü'nü kutluyorum" dedi.

“Engelliler Haftası” nedeniyle düzenlenen sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumları tarafından desteklenen yürüyüşte farkındalık oluşturmak adına toplumsal duyarlılık için polis ekipleri, afad ekipleri, 112 sağlık çalışanları da sirenlerle eşlik etti.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)