MÜSİAD Başkanı Öz gazetemizi ziyaretinde açıkladı:

 “Organize Sanayi’nin genişletilmesi, ilimizmiçin olmazsa olmazdır”

Kısa adı MÜSİAD olan Kırşehir Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Ömer Ali Öz, gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”i ziyaret ederek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in İmtiyaz Sahibi Salih Güner ile bir süre sohbet eden MÜSİAD Başkanı Ömer Ali Öz, Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi’nin genişletilmesi başta olmak üzere Termal Organize Sanayi’ye kadar bir dizi projeleri hakkındaki görüş ve düşüncelerini dile getirdi.

Kırşehir’de yatırımın Organize Sanayiye yapılmasıyla teşvikin 5. bölgeden alınacağına dikkat çeken Başkan Öz, “Devletimizin yatırım teşvikleri yönünden, Kırşehir olarak 4. bölge teşviklerinden faydalanılmakta, eğer yatırım Organize Sanayi Bölgesi içinde yapılacaksa 5. bölge teşviklerinden faydalanılmakta. Bu da en üst düzey teşvikten bir alt teşvik olup yatırımcı için gayet cazip sayılabilecek teşvik modeli. Tek eksiğimiz Organize Sanayi Bölgesi’nde genişleme alanının bir an önce tamamlanarak,  en az 500 ve üzeri istihdam sağlayacak ve yatırım yapmak için avantajlı OSB arayan, bu alanda fizibilite yapan yatırımcıyı bulup irtibata geçmek, şehre yatırım için gelen, gelmeyi planlayan yatırımcıyı en iyi şekilde karşılayıp şehrin yatırım yapılabilir yönü olan; otoban bağlantımızı, OSB için 5. bölge teşviklerden faydalanabileceğim ve eğer gerçekleşirse, OSB içinde verilebilecek ihtiyacı doğrultusunda en az 50 dönümlük ticari alan imkânını sağlamamız,  şehir bürokrasisinin de yatırımcı hazır olduğunu göstermemiz gerekmektedir. Organize Sanayi bölgemizin genişleme alanında en az elli ile yüzer dönümlük parselasyonlarla imara açılıp genişlemesiyle, ciddi istihdam sağlayan ulusal firmaların Kırşehir’e yatırım yapmasıyla bölgesel bir üs olabileceğimiz hususu imkânsızlıktan çıkacaktır. Bu nedenle Organize Sanayi Bölgesi’nin genişletilmesi Kırşehir için olmazsa olmaz bir durumdur” dedi

Kırşehir'de dolmuş ücretleri zamlandı Kırşehir'de dolmuş ücretleri zamlandı

 Niğde-Ankara Otobanı sayesinde Kırşehir’in artık bir ticari merkez haline geldiğine dikkat çeken Başkan Öz, “Şehrimizin de bağlantılı olduğu Niğde-Ankara Otobanı; Güneyden İç Anadolu’ya ve Kuzey Batıya yeni ve alternatif bir ulaşım olarak kullanılmaya başlandı. Şu anda yolcu taşımacılığı bilhassa nakliye yük taşımacılığı alanında çok tercih edilir hale geldi.  Bu minvalde şehrimiz de merkezileşti. Kırşehir olarak Ankara ile Kayseri arasında sıkışmışlığın, bu yolu en iyi şekilde değerlendirmekten geçtiği bir atmosfer oluştu. Şehrimizin otobana bağlantı yolunu düşünen, projesinde yaralan ve otobana ilhak edilmesinde katkı sağlayan gayret gösteren bütün değerlerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bu yolla beraber lojistik ve ulaşım ağının çeşitlenmesi ve kullanılmaya başlaması şehrimize gerçekten ciddi katkılar sunacağını düşünmekteyiz” dedi. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)