Ramazan Bayramı öncesi yoğunluk yaşayan berberler, vatandaşın talebine yetişebilmek ve müşteriler arasında adaleti sağlamak için randevu sistemiyle müşteri alarak çalıştı.

Kırşehir'de 10 Nisan Çarşamba günü kutlanmaya başlayan ve bayram gününe kadar müşteri yoğunluğu yaşayan esnafların başında gelen berber ve kuaförler, vatandaşların ihtiyacına cevap verebilmek için sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar mesai yaptı.

Kuaförlerde yoğunluk oluşturan kimi vatandaşlar son günlere tıraş olmayı tercih ederken, kimileri de işlerini son güne bırakmadan tıraşlarını oldu. Asıl yoğunluğun arife günü arttığını belirten kuaförler, daha kaliteli hizmet alınabilmesi için traşların son güne bırakılmaması çağrısında bulundu.

Kırşehir Belediyesi’nin yeni  kursları 3 Haziran’da başlıyor Kırşehir Belediyesi’nin yeni kursları 3 Haziran’da başlıyor

"RANDEVU SİSTEMİYLE ÇALIŞIYORUZ"

Bayram öncesi yoğunluğun her bayramda olduğu gibi bu bayramda da devam ettiğine dikkat çeken Kırşehir'de yıllardır erkek kuaförlüğü yapan Musa Yılancı, bayramın bereketinden istifade ettiklerini söyledi.

Bayram tıraşı nedeniyle yoğun mesai yaptıklarını, sabahın erken saatlerinde başladıkları mesaiye gece geç saatlere kadar durmadan devam ettiklerini belirten Musa Yılancı, yoğunluklarının bayram sabahına kadar devam ettiğini dile getirdi.

Yoğunluk nedeniyle randevulu sistemle çalıştıklarını belirten berber esnafı Musa Yılancı, "Müşterilerimiz bizleri arayıp randevu istedi ve bizde randevuları karşılamaya çalıştık. Bayram gününe kadar çok yoğun bir şekilde mesai yaptık. Özellikle arefe günü çok yoğunluk olduğu için yetiştiremediğimiz için bayram günü sabah saatlerine kadar çalıştık. Randevu almadan tıraş olmaya gelenler yoğunluk olduğu için burada uzun süre oturup beklemek zorunda kaldılar. İki bayramımız var ve genelde arefe günleri çok yoğun çalışıyoruz. Vatandaşlardan isteğimiz erkenden randevu almalarıydı" dedi.

"KİMSEYİ MAĞDUR ETMEMEYE ÇALIŞIYORUZ"

Bayram yoğunluklarının günler öncesi başladığını ifade eden berber esnafı Yılancı, "Artık randevu usulüyle çalışıyoruz. Vatandaşlara tavsiyemiz tıraşlarını son güne bırakmamalarıydı fakat arefe gününün yoğunluğundan dolayı tüm taleplere yetişemedik. Çünkü vatandaşlarımız her bayramda olduğu gibi bu bayramda da seçeneklerini arefe gününden yana kullandılar ve sıra bulamadılar. Elimizden geldiği kadarıyla kimseyi mağdur etmemeye çalışıyoruz. Bu vesileyle hemşehrilerimizin geçmiş Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)