Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi  Giriş Sınavı yerleştirme sonuçları açıklandı Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı yerleştirme sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2023-2024 Eğitim Öğretim dönemine ilişkin mesajını yayımladı. Tüm öğrenci ve öğretmenlere başarı dolu bir yıl dileyen Bakan Tekin, cep telefonlarının derste kullanımına ilişkin rahatsız edici ve dersi engelleyici durumların yaşandığını belirterek öğrenci ve öğretmenlerin cep telefonu kullanımına ilişkin kısıtlama getirildiğini açıkladı.

Böylelikle Kırşehir'de 2023-2024 Eğitim Öğretim yılına başlayacak olan öğrenciler ve öğretmenler sınıflara telefonla giremeyecek. 

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2023-2024 eğitim öğretim yılı dolayısıyla Eğitim Bilişim Ağı (EBA) canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Bakan Yusuf Tekin, yaptığı açıklamada cep telefonlarının dersin işleyişini engellediği ve çeşitli sıkıntılara sebebiyet verdiği gerekçesiyle sınıflarda kullanımının engelleneceğini duyurdu. Bakan Tekin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Öğretmen arkadaşlarımızı rahatsız eden disiplin uygulamaları anlamında, özel hayatın gizliliği anlamında karşı karşıya kaldıkları problemleri çözmeleri için cep telefonlarıyla ilgili düzenlemelerimizi yaptık. Hem öğretmen arkadaşlarımızın rahatsızlığını gördük hem de eğitim öğretim sürecinin sağlıklı yürümesi açısından sıkıntıya sebebiyet verdiğini gördük. İnşallah yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin sınıflarda cep telefonu kullanmalarını engelledik. Öğretmen arkadaşlarımızdan istirhamım; öğrenciler nezdinde cep telefonlarını zorunlu olmadıkça derslerle kullanmazlarsa mutlu olacağız" diye konuştu.

Kırşehir'deki veliler, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in almış olduğu kararın ardından "Sonuna kadar destekliyoruz. Çok yerinde bir karar" dediler. (HABER: FAHRETTİN TOKER)