Kahramanmaraş merkezli iki depremin ardından 71 ille birlikte Kırşehir’deki okullarda ikinci yarıyıl dersleri bugün başladı.

Okullarda ikinci dönem eğitim-öğretim deprem nedeniyle iki haftalık gecikmenin ardından start aldı. Kırşehir il genelinde 269 okulda, 2 bin 844 derslikte 45 bin 941 öğrenci ile 3 bin 977 dün ders başı yaptı.

Okulların ders başı yapması nedeniyle dün şehrimizdeki Merkez Yunus Emre Ortaokulu bahçesinde tören düzenlendi. Törenin ardından sınıfları gezen okul müdürü İhsan Yavuz, ikinci yarıyılda aralarına deprem bölgesinden öğrencilerin katılacağını belirtti.

DEPREM BÖLGESİNDEKİ 4 İLDE EĞİTİM-ÖĞRETİM 1 MART'TA BAŞLAYACAK

Bu arada Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Malatya Afet Koordinasyon Merkezi'nde yaptığı açıklamada "Adana, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa'da merkez ve tüm ilçelerde 1 Mart itibarıyla eğitim ve öğretime başlıyoruz." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Özer, Gaziantep ve Osmaniye'de eğitim öğretime 1 Mart'a kadar verilen arayı 13 Mart'a kadar uzattıklarını bildirdi.

Depremden etkilenen üç ilde eğitim öğretim yeniden başladı Depremden etkilenen üç ilde eğitim öğretim yeniden başladı

Bakan Özer, Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay'da eğitim öğretime verilen aranın 27 Mart'a kadar uzatıldığını, deprem nedeniyle eğitime ara verilen illerde sağlam raporu olmayan hiçbir binada eğitim öğretimi başlatmayacaklarını ifade etti. (HABER: BEYHAN BALLI)