Nidanur&Hakan Şanal dünya evine girdi...     Nidanur&Hakan Şanal dünya evine girdi...    

Kırşehir Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan:

 “Öğretmenlik fedakârlık ve

cefakârlık isteyen saygın

mesleklerin başındadır”

Kırşehir Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm meslektaşlarının gününü kutladı. 

Öğretmenin öğrettiğinden ziyade, yetiştiren, eğiten, terbiye eden; öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen kişi olduğunu belirten İl Müdürü Metin Alpaslan, yayınladığı mesajda şunları ifade etti:

“Öğretmenin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, emekli öğretmenleri saygı ile anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliği bilincini uyandırmak amacıyla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.  Eğitim, geleceğimizi doğru bir şekilde inşa etmemize olanak sağlayan en önemli etkendir. Her türlü gelişmenin, ilerlemenin ve kalkınmanın temelini oluşturan eğitimin mimarları şüphesiz öğretmenlerdir. 

“Öğretmen, öğrettiğinden ziyade, yetiştiren, eğiten, terbiye eden; öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen kişidir. Öğretmenlik, bilgi, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir.

“Dünyanın en kutsal mesleklerinden olan öğretmenlik, fedakârlık ve cefakârlık isteyen saygın mesleklerin başındadır. Her zaman bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahip olmuştur. Öğretmenlerimiz geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır.

“Değerli meslektaşlarım, en itibarlı mesleklerin başında gelen öğretmenlik mesleği, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar kıymetli ve değerli bir meslektir. Anlayış, hoşgörü, sabır ve çağa ayak uydurmayı isteyen öğretmenlik, yılmadan, yorulmadan, aydınlık bir gelecek inşa etmek için çalışmayı gerektirir.

“Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızı hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili, donanımlı bireyler olarak yetiştirmek için fedakârca çalışan öğretmenlerimize teşekkürü borç biliyorum.

“Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e 24 Kasım 1928’de “Başöğretmen” unvanının verildiği bu gün münasebetiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm öğretmenlerimizin, eğitim camiasının ve emekli öğretmenlerimizin 'Öğretmenler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum.” (HABER: CEMRE BAYRAM)