Deva Partisi Kırşehir İl Başkanı Metin Atabey:

“Bugün Ayşenur Alkan’sız Öğretmenler Günü”

 

Atabey: “Bizler akıl ve bilimi yaşatmaya devam ettikçe, Atamızın fikir ölümsüzlüğü de yaşamaya devam edecektir”

Bodrum Belediyesi'nden kiralık 5 yıldızlı otel Bodrum Belediyesi'nden kiralık 5 yıldızlı otel

Deva Partisi Kırşehir İl Başkanı Metin Atabey, 24 Kasım Öğretmlenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yayınladığı mesajda, sınıflardaki öğrencileri sığınağa götürdükten sonra okulun koridorlarını kontrol ederken okul bahçesine düşen roketten saçılan şarapnel parçaları ile şehit olan Ayşenur Alkan öğretmene Allah’tan rahmet, sevenlere başsağlığı ve sabır dileyen Başkan Metin Atabey, şunları ifade etti:

“Öğretmenlerin olduğu yerde “ Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’’ nesillerin umudu vardır. Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Milletleri kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir.’’ sözü, ulusumuzun gelişmesinde, laik, çağdaş ve bilimsel eğitim yolunda atılan en önemli adımların öğretmenlerimize ait olduğunu göstermektedir.

“Atatürk’ün başöğretmenliği akıl ve bilim temelliydi. Aklın ve bilimin önemini şu sözlerle ifade etmiştir:

“Ben manevi miras olarak hiçbir nas-ı kati, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır… Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde aklın ve bilimin rehberliğini kabul ederlerse manevi mirasçılarım olurlar.’’

“Bizler akıl ve bilimi yaşatmaya devam ettikçe, Atamızın fikir ölümsüzlüğü de yaşamaya devam edecektir.

“Sizlerle umutla kutlamak istediğimiz bugünlerde maalesef sınıflardaki öğrencileri sığınağa götürdükten sonra okulun koridorlarını kontrol ederken okul bahçesine düşen roketten saçılan şarapnel parçaları ile şehit olan Ayşenur Alkan öğretmenimize Allah’tan rahmet sevenlere baş sağlığı ve ülkemize bu acıya dayanacak sabır diliyorum.

“Biz biliyoruz ki Öğretmenler bu ülkenin en değerli unsurlarındandır. Yeri gelir çocuklarımıza anne, baba, arkadaş yeri gelir bizlerin evlatlarını korumak için can olur siper olur hatta Ayşenur Öğretmenimiz gibi Şehit olur. Sizlere borcumuz ödemekle bitmez…

“Sizler bizlerin ve çocuklarımızın yol göstericilerisiniz. Ülkemizde geleceğimizi hayal etmek için sizlerden alacağımız umuda ihtiyacımız var. Fakat konjonktürde iktidar tüm halkımıza yaptığı gibi sizleri de sınıflandırarak emeğinizin karşılığında saygı bile göstermemektedir. Öğretmenlerimizin özlük haklarını ve emeklilik maaşlarını mesleğin hak ettiği seviyeye çıkaracağız. DEVA İktidarında 'Atanamayan Öğretmen' kalmayacak! Sizlerin yaşam standartlarını üst seviyeye çıkaracağız ki verdiğiniz emeğin karşılığını bir nebze de olsa ödeyebilelim.

“Atamızın yaptığı devrimler, O’nun yolumuzu aydınlatan ışığı sayesinde kaliteli, bilimsel, çağdaş ve laik eğitimin önemini biliyor ve O’nun açtığı yolda emin adımlarla ilerliyoruz.

“Bugün vesilesiyle öncelikle Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, sadece bir harf değil; sevgiyi, saygıyı öğreten, adaleti öğreten, cumhuriyeti, bağımsızlığı öğreten öğretmenlerimizin ellerinden öpüyor, siz değerli öğretmenlerimize saygılarımızı sunuyor ve öğretmenler gününüzü en içten dileklerimizle kutluyoruz.” (HABER: CEMRE BAYRAM)